Ужгородка

Новини Закарпаття

В УПЦ МП поширюють фейк про потемнілі після богослужінь ПЦУ хрести у Лаврі

Про це повідомляють на сторінці фактчекінгового проєкту “Без Брехні”.

Там зазначають, що у цього фейку є дві версії. У першій стверджується, що на Успенському Соборі Лаври почорніли хрести після того, як там відслужив на Різдво Митрополит Епіфаній. 

“При цьому показують хрести на Трапезному Соборі. Тобто фейкарі такі знавці Лаври, що не розрізняють ці дві церкви. Або навпаки – все розрізняють і все одно вкидають, бо ненависть до ПЦУ більша за гріх брехні”, – вказують експерти.

У другій версії зазначено, що на фото хрести Трапезного Собору, які нібито почорніли після тієї ж Різдвяної Служби, яку проводив Епіфаній. 

“І знову ненависть та неуважність до деталей викриває фейкарів. Епіфаній не служив на Різдво в Трапезному, бо він служив по сусідству – в Успенському! В Трапезному ПЦУ проводила службу пізніше – на Стрітення”, – зазначають у повідомленні. 

Ці фейки об’єднує одна деталь: від “несправжньої” ПЦУ чорніють хрести. У фактчекінговому проєкті зазначають, що звинувачення “безблагодатності” чи “несправжності” якоїсь релігійної організації – це розпалювання релігійної ворожнечі.

Експерти зазначають, що хрести Трапезного Собору здаються чорними лише через покриття та ракурс зйомки. У мережі є фото з “чорними хрестами” ще, як мінімум, з трьох ракурсів від 2009 року. 

“Певні, що є і раніші, але суті це не змінює – хрести саме на Трапезному і так тьмяніші, ніж на Успенському, а якщо знімати їх проти світла, то вони видаються чорними”, – додають фактчекери. 

Нагадаємо, Києво-Печерська Лавра розірвала договір оренди з УПЦ МП.  Там заявили, що не підуть з Лаври. 

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору