Ужгородка

Новини Закарпаття

У 2023 році врожай пшениці сягне другого в історії найвищого показника – прогноз ФАО

Високі показники очікуються в Північній Америці, оскільки фермери збільшують посівні площі у відповідь на високі ціни на зерно

У продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (ФАО) спрогнозували, що світове виробництво пшениці у 2023 році становитиме 784 млн т. Це може стати другим найвищим показником за всю історію, повідомляє пресслужба ФАО.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Так, високі показники очікуються в Північній Америці, оскільки фермери збільшують посівні площі у відповідь на високі ціни на зерно.

В організації вважають, що у країнах Південної півкулі перспективи виробництва фуражних зернових культур у 2023 році переважно сприятливі, а загальний обсяг посівів кукурудзи в Бразилії, як очікується, досягне рекордного показника.

Світове споживання зернових у сезоні 2022-2023 років прогнозується на рівні 2 780 млн т, що на 0,6% менше проти показника попереднього періоду. Це значною мірою пов’язано з очікуваним скороченням споживання всіх основних видів фуражних зернових.

Водночас світові запаси зернових на кінець 2023 року скоротяться на 1,2% порівняно з початковим показником — до 844 млн т, оскільки очікується, що скорочення запасів фуражного зерна і частково рису компенсуватиме очікуване зростання запасів пшениці. Передбачається, що світова торгівля зерновими скоротиться на 1,8% — до 473 млн т.

Нагадаємо, за словами трейдерів, ф’ючерси на пшеницю Чиказької торгової біржі впали на 1,9% до найнижчого рівня з вересня 2021 року, оскільки дощ у ключових районах вирощування протягом вихідних покращив перспективи врожаю в США.

Пшениця є найважливішим зерном у світі. Загалом її вирощують на близько 220 млн га. Минулого року вартість світового ринку пшениці становила $127,7 млн. За аналітичними оцінками, впродовж 5 років цей ринок зросте до понад $169 млрд.

Ціна на хліб у Європейському Союзі в серпні зросла майже на 20%, оскільки вторгнення рф в Україну, яка є основним експортером зерна та добрив, продовжувало підривати світові ринки та прискорювало загальну інфляцію.

Глобальний попит на пшеницю може зрости на 11% протягом наступного десятиліття. Про це зазначили у прогнозі Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО) Agricultural Outlook 2022-2031.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору