Ужгородка

Новини Закарпаття

Ізраїль схвалив постачання Україні систем протидії дронам

Ізраїль затвердив експортні ліцензії на можливий продаж систем захисту від дронів, які можуть допомогти Україні протистояти іранським безпілотникам, заявили Axios три ізраїльські та українські чиновники.

За словами ізраїльських та українських офіційних осіб, експортні ліцензії були схвалені міністром оборони Йоавом Галланом та міністром закордонних справ Елі Коеном у середині лютого, коли Ізраїль проводив за вказівкою Нетаньягу перегляд своєї політики щодо війни. 

За словами ізраїльських та українських офіційних осіб, ліцензії було схвалено для двох ізраїльських компаній — Elbit та Rafael, які розробляють системи захисту від дронів.

Український чиновник повідомив, що делегація Міністерства оборони України нещодавно відвідала Ізраїль, щоб отримати презентацію про системи захисту від безпілотників. Угода ще не підписана.

Ізраїль запропонував Україні купити засоби радіоелектронної боротьби для придушення та знищення безпілотників. Системи мають радіус дії близько 25 миль і можуть бути розташовані поруч із електростанціями або іншими важливими об’єктами для захисту від дронів.

Міністерство оборони України зацікавлене у цих системах, але вони вважаються менш важливими, оскільки Україні вдавалося перехоплювати безпілотники у 75–90% випадків, заявили українські офіційні особи.

“Що нам дійсно потрібно, так це система захисту від балістичних ракет”, – сказав Axios український чиновник.

Ізраїльські офіційні особи заявляють, що схвалення експортних ліцензій не є зміною політики, тому що системи мають оборонний характер і не використовують бойовий вогонь, здатний вбити російських солдатів.

“Ізраїль допомагає Україні в оборонній та цивільній сферах. Кожен запит розглядається відповідно до політики експорту озброєнь до України. Ми не зупиняємось на цьому з міркувань національної безпеки та зовнішньої політики”, – заявили в Міноборони.

Ізраїльський чиновник сказав Axios, що одна з причин, через яку Ізраїль затвердив ліцензії, полягала в тому, щоб, можливо, подивитися, як системи захисту працюють проти іранських безпілотників.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору