Ужгородка

Новини Закарпаття

Мовний омбудсмен закликав владу Одещини розширити мережу курсів із вивчення української

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликав владу Одеси й області розширити мережу курсів із вивчення української мови. Кремінь розповів, що зараз в Україні діють понад 450 майданчиків із безоплатного вивчення української мови. З них лише 18 — в Одеській області.

Омбудсмен також згадав результати соцдослідження фонду «Демократичні ініціативи». Там соціологи з’ясували, що близько 40% мешканців Одеської області вважають недостатній рівень володіння мовою перепоною на шляху переходу на українську.

«Влада має забезпечити доступ до вивчення української мови. При кожному університеті, при кожній бібліотеці мають бути безкоштовні або профінансовані з місцевих бюджетів курси та розмовні клуби», — вважає Кремінь.

Він зазначив, що у 2022 році йому надійшло 186 повідомлень щодо порушення закону про мову в Одеській області, а у 2023 році — 87 звернень станом на 13 березня. За словами омбудсмена, найбільш проблемними щодо дотримання мовного закону на Одещині є сфери освіти, обслуговування, транспорту. Також є проблеми серед представників органів місцевої влади та самоврядування.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору