Ужгородка

Новини Закарпаття

В Україні встановили перший протез дитині, яка втратила ногу внаслідок обстрілу росіян

Перша дитина з ампутацією через військову травму була протезована в Україні. Про це повідомили у “Охматдиті”.

У лікарні розповіли, що вже 10 місяців Маринка з Херсонщини проходить лікування та реабілітацію в Охматдиті. На початку травня дівчинку поранили: у її будинок влучив снаряд, спричинивши дитині тяжкі травми ніг. У лікарні Кривого Рогу дівчинці ампутували ніжку вище коліна, але врятували життя. Пізніше довготривале лікування у відділенні ортопедії і травматології та фізичну і психологічну реабілітацію Маринка проходила в “Охматдиті”.  

Коли дівчинку доправили в “Охматдит”, вона майже постійно лежала. Зрідка сідала на ліжко, але самостійно не могла переміщатися.

“Основними завданнями реабілітації перед протезуванням були: зміцнити м’язи тіла, підготувати ніжку до протезування, навчити дитину тримати координацію на одній нозі та вільно переміщатися у просторі”,— ділиться Назар Борознюк, фізичний терапевт.

Із першого дня в лікарні з Мариною та її рідними працює психологиня. З нею дитина займається арттерапією: малює, ліпить, вирізає.

“Це забезпечує зниження рівня тривожності”, — розповідає психологиня Тетяна Підкова.

Марина стала першою дитиною, яка була протезована в Україні. Її батьки хотіли протезувати доньку саме на Батьківщині, аби оминути складні перельоти та мати можливість постійної допомоги реабілітолога та протезиста.

Протез для дівчинки зробили в Києві в “Ортотех-Сервіс”. Протезист Олександр Стеценко розповідає, що це перший протез, який він робив для дитини. Дитяче протезування набагато складніше ніж доросле, бо діти постійно ростуть та змінюються, також процедура потребує більш уважного підходу до пацієнта.

Тепер протез дівчинки удосконалили та зробили косметичним — подібним до справжньої ніжки. Це допоможе Марині подолати психологічний страх та соціалізуватися серед однолітків. Команда лікарні продовжує займатися з Мариною та її родиною.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору