Ужгородка

Новини Закарпаття

Україна та ЄС на рік продовжили “транспортний безвіз”

Україна та Європейський Союз домовилися продовжити дію Угоди про лібералізацію вантажних перевезень автомобільним транспортом своїми територіями ще на один рік – до 30 червня 2024 року, повідомило Міністерство інфраструктури України.

Угода скасовує для українських перевізників необхідність отримувати відповідні дозволи на двосторонні чи транзитні перевезення через держави ЄС. Згідно з нею, водіям обох сторін також не потрібно мати міжнародне посвідчення.

“За перший рік домовленість довела свою практичну ефективність. За період її дії обсяги двосторонніх та транзитних автомобільних вантажоперевезень зросли на понад 50%”, – зазначив віцепрем’єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков.

За його словами, Україна зараз також розвиває логістичну інфраструктуру на кордоні спільно з європейськими партнерами.

Зокрема, з початку повномасштабного російського вторгнення відкрили ще два пункти пропуску на кордоні з Румунією та пункт контролю в межах тимчасової інфраструктури для пропуску порожніх вантажівок на українсько-польському кордоні. Також, як зазначив Кубраков, розширили пропускну спроможність пункту “Краківець-Корчова” і впорядкували роботу “Ягодин-Дорогуськ”, що на кордоні з Польщею.

“Такі проєкти допомагають не тільки підтримати українську економіку та знаходити логістичні рішення для експортерів. Ефективна реалізація “транспортного безвізу” наближають нас до нашої головної зовнішньополітичної мети – набуття членства в ЄС”, – додав він.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору