Ужгородка

Новини Закарпаття

Правоохоронці провели обшуки в 16 облгазах Фірташа

Бюро економічної безпеки та Служба безпеки України прийшли з обшуками до 16 газорозподільних компаній, які повʼязують із олігархом Дмитром Фірташем. Про це «Регіональна газова компанія» (РГК), до складу якої входять ці облгази, повідомила 17 березня.

«Регіональна газова компанія» називає ці обшуки тиском на співробітників підприємств критичної інфраструктури.

«На нашу думку, кримінальна справа, що стала приводом для обшуків, порушена лише з метою тиску на підприємства, які «Нафтогаз» в особі «Чорноморнафтогаз» намагається захопити в рейдерський спосіб», — додали в РГК.

Пізніше СБУ заявила, що викрила 16 облгазів на розкраданні державного блакитного палива на мільярди гривень. До організації схеми причетний топменеджмент 16 регіональних газових підприємствах у Київській, Харківській, Дніпропетровській, Львівській, Вінницькій, Житомирській, Волинській, Закарпатській, Сумській, Рівненській, Хмельницькій, Чернігівській та Івано-Франківській областях.

Схема полягала у тому, що «на папері» посадовці платили за газ приватним підконтрольним компаніям, але насправді не отримували його від них. Це завдало Україні збитків на майже 3,5 млрд грн лише у 2021 році. Інша частина схеми полягала у тому, що облгази отримували сплату за тарифами від споживачів, але одержані гроші використовували не для придбання газу. Ці кошти «перераховувалися» підконтрольним комерційним структурам для виведення у тінь.

Регіональну газову компанію повʼязують з Дмитром Фірташем, проте офіційно він не є її бенефіціаром.

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору