Ужгородка

Новини Закарпаття

В Україні назвали регіони з найдорожчою та найдоступнішою землею

Загальна кількість операцій у сфері купівлі-продажу землі досягла 2473 за лютий

Згідно з підсумками лютого 2023 року, середньозважена ціна на 1 га сільськогосподарських земель закріпилася на рівні 38 980 грн, свідчать аналітичні дані оновленої онлайн-картки угод купівлі-продажу земель України, яку запустили AgroPolit.com разом із Zemelka.ua.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Загальна кількість операцій у сфері купівлі-продажу землі досягла 2473 за лютий. До цього числа входять земельні ділянки для товарного сільськогосподарського виробництва. Загальна площа вказаних паїв складає 6759 га.

У період із лютого по травень Держгеокадастр не надавав актуальної інформації щодо операцій купівлі-продажу ділянок землі. Зокрема, підрахунок не проводився з 24 лютого по 19 травня.

Дані за лютий показують, що в Миколаївській області встановилася найбільша середньозважена ціна на 1 га землі. Там вона сягає 67 025 грн. Найнижчий показник у Чернігівській області – 12 049 грн.

Основні результати лютого:

  • середньозважена вартість укладеного договору за 1 ділянку землі – 38 980 грн;
  • загальна кількість угод купівлі-продажу ділянок землі – 2 473;
  • загальна площа проданих паїв – 6759 га;
  • середній розмір реалізованої ділянки – 2,73 га.

Нагадаємо, 1 липня 2021 року в Україні почав працювати ринок землі сільськогосподарського призначення.  Від старту ринку землі в Україні станом на 10 жовтня 2022 р. продано 45 477 ділянок загальною площею 155 718 га.

Середня ціна 1 га землі в Україні за січень становила 52 462 грн. Такий показник отримано на основі 117 586 угод із продажу землі за площею в 268,3 тис. га.

Після паузи з початком повномасштабної війни відновилась хвиля продажу земельних ділянок. Рік тому кількість охочих купити землю була величезна, та не було охочих продати. А зараз абсолютно навпаки.

Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась  можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору