Ужгородка

Новини Закарпаття

Зеленський підписав закон щодо компенсації за зруйноване житло

Право на компенсацію отримають фізичні особи — громадяни України, які є власниками.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 7198 про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації від держави.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Закон зокрема передбачає, що компенсації надаватимуть виключно за майно, яке було пошкоджене або зруйноване внаслідок дій РФ з 24 лютого 2022 року. Тож дія закону не поширюється на об’єкти, які на дату введення воєнного стану вже знаходилися на тимчасово окупованій території.

За словами нардепа Ярослава Железняка, основні новації містять:

 • Компенсації надаватимуть виключно за майно (пошкоджене/зруйноване) з 24 лютого 2022 року
 • Діє протягом трьох років після припинення або скасування воєнного стану на території, де такий об’єкт знаходиться (знаходився).
 • Закон не поширюватиметься на об’єкти, що на дату введення воєнного стану були на тимчасово окупованій території.
 • Компенсацію пропонують надавати виключно за пошкоджену або знищену житлову нерухомість: квартири, інші житлові приміщення (наприклад, кімнати у гуртожитках), будинки садибного типу, садові та дачні будинки, об’єкти будівництва, у яких зведені опорні та зовнішні конструкції.
 • Право на компенсацію отримають фізичні особи – громадяни України, які є власниками
 • Не зможуть отримати компенсації особи із санкційних списків, із судимістю за вчинення злочинів проти основ національної безпеки та їхні спадкоємці.
 • За пошкоджене майно отримати грошову компенсацію буде неможливо – для таких випадків пропонують виключно відновлення через будівельні роботи та/або надання будівельних матеріалів для них.
 • Власники знищених квартир та інших житлових приміщень одержать житловий сертифікат — документ, що підтверджує гарантії держави профінансувати придбання квартири або іншого житлового приміщення (у тому числі такого, що буде споруджене в майбутньому) в обсязі визначеної грошової суми.
 • У власників приватних будинків буде вибір — отримати житловий сертифікат на купівлю квартири чи будинку або грошову компенсацію, яку будуть перераховувати на рахунок зі спеціальним режимом використання для фінансування будівництва.
 • Граничний розмір компенсації — і грошової, і у вигляді житлового сертифіката — відсутній, як і обмеження щодо місцезнаходження, типу та площі нового житла, будівництво якого буде профінансоване через сертифікат.
 • Використати сертифікат можна протягом п’яти років з дня його видачі, а відчужувати протягом 5 років, окрім успадкування, заборонено.
 • Якщо ціна житла буде нижчою за суму, зазначену в сертифікаті, недоотриману частину компенсації будуть сплачувати отримувачу лише за рахунок грошових коштів, отриманих від рф для відшкодування збитків.
 • Строк подання заяви про надання компенсації за знищене житлове майно збільшили до другого читання — її можна подати під час дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення.
 • До заяви необхідно буде додати копію документа, що підтверджує право власності або придбання нерухомості та, за наявності, матеріали фото- і відеофіксації до або після знищення.
 • Розглядати заяви та приймати рішення про надання або відмову в наданні компенсації за знищене майно буде Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації. Такі комісії створюватимуться виконавчими органами місцевих рад, військовими або військово-цивільними адміністраціями населених пунктів.

Право на компенсацію отримають фізичні особи — громадяни України, які є власниками.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України скасував необхідність повертати кошти, надані фермерам в межах програми держпідтримки будівництва елеваторів, якщо ці активи були знищені внаслідок війни. Відповідну постанову уряд ухвалив на засіданні 27 серпня.

Війна завдала великої шкоди агросектору України. Так, за різними оцінками, потенційна пряма шкода агросектору склала вже зараз, станом на вересень, понад шість мільярдів доларів США, а непряма – понад 23 млрд доларів.

Наприкінці травня було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

У післявоєнному відновленні України одним з пріоритетів є створення зернових хабів у ЄС, Азії та Африці, розповів президент України Володимир Зеленський.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору