У межах проєкту SilGen створено систему масового виробництва прісноводних сомів найвищої якості.
Європейські дослідники вивели рибу, яка складе конкуренцію лососю й тунцю. Це допоможе забезпечити населення, яке невпинно зростає, рибою та скоротити використання ресурсів морів, річок та океанів, повідомляє SEEDS.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Новий гібрид європейського сома, виведений фахівцями з кількох країн Євросоюзу, може замінити дорогі лосось, тунець і тріску. Сом — дуже смачна та корисна риба, якщо її правильно приправити та приготувати. Вона здатна легко адаптуватися до різних умов розведення, швидко росте та стійка до хвороб.
У межах проєкту SilGen створено систему масового виробництва прісноводних сомів найвищої якості.
Дослідники почали з виведення найкращої з можливих одомашнених версій європейського сома. Вони виділили гени, відповідальні за корисні риси, щоби покращити потомство, доки не придумали нову породу, названу на честь проєкту SilGen.
У майбутньому європейський сом забезпечить населення, яке росте, корисними речовинами, що є в рибі, і дасть «відпочити» водоймам. Адже відомо, що моря, річки та океани досягли межі перелову.
На думку дослідників з Угорщини та Норвегії, вирощування риби може зробити постачання продовольства більш стабільним, а саме стати більш стійким.
Розробники SilGen налагоджують співпрацю з фермерами та ресторанами, щоб зробити рибу доступнішою. Вони впевнені, що біле мʼясо й тверда текстура виведеного сома привабить мільйони покупців.
Нагадаємо, що таке рибальський квиток і який можливий механізм його отримати, днями обговорювали під час онлайн-заходу, який був присвячений спільному експериментальному проєкту Міністерства аграрної політики та продовольства України й Держрибагентства. Його основна суть – надання можливості рибалкам-любителям придбання платної послуги з видачі рибальського квитка для добування водних біоресурсів понад добову безоплатну норму вилову.
У 2022 році, у зв’язку з війною, розпочатою РФ, та введенням воєнного стану промисловий вилов припинили або частково припинили близько 80 % користувачів водних біоресурсів.
Держрибагентство просить переробників риби в усіх областях України допомогти з виробництвом консерви для потреб армії.
За результатами 44-ої щорічної сесії Організації з рибальства в північно-західній частині Атлантичного океану (НАФО) Україні на 2023 рік виділено національну квоту на вилов морського окуня в обсязі 150 тонн.
Анна Лиса
Джерело: Landlord