Ужгородка

Новини Закарпаття

В Європі створили новий гібрид риби – потенційно може скласти конкуренцію лососю й тунцю

У межах проєкту SilGen створено систему масового виробництва прісноводних сомів найвищої якості.

Європейські дослідники вивели рибу, яка складе конкуренцію лососю й тунцю. Це допоможе забезпечити населення, яке невпинно зростає, рибою та скоротити використання ресурсів морів, річок та океанів, повідомляє SEEDS.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Новий гібрид європейського сома, виведений фахівцями з кількох країн Євросоюзу, може замінити дорогі лосось, тунець і тріску. Сом — дуже смачна та корисна риба, якщо її правильно приправити та приготувати. Вона здатна легко адаптуватися до різних умов розведення, швидко росте та стійка до хвороб.

У межах проєкту SilGen створено систему масового виробництва прісноводних сомів найвищої якості.

Дослідники почали з виведення найкращої з можливих одомашнених версій європейського сома. Вони виділили гени, відповідальні за корисні риси, щоби покращити потомство, доки не придумали нову породу, названу на честь проєкту SilGen.

У майбутньому європейський сом забезпечить населення, яке росте, корисними речовинами, що є в рибі, і дасть «відпочити» водоймам. Адже відомо, що моря, річки та океани досягли межі перелову.

На думку дослідників з Угорщини та Норвегії, вирощування риби може зробити постачання продовольства більш стабільним, а саме стати більш стійким.

Розробники SilGen налагоджують співпрацю з фермерами та ресторанами, щоб зробити рибу доступнішою. Вони впевнені, що біле мʼясо й тверда текстура виведеного сома привабить мільйони покупців.

Нагадаємо, що таке рибальський квиток і який можливий механізм його отримати, днями обговорювали під час онлайн-заходу, який був присвячений спільному експериментальному проєкту Міністерства аграрної політики та продовольства України й Держрибагентства. Його основна суть – надання можливості рибалкам-любителям придбання платної послуги з видачі рибальського квитка для добування водних біоресурсів понад добову безоплатну норму вилову.

У 2022 році, у зв’язку з війною, розпочатою РФ, та введенням воєнного стану промисловий вилов припинили або частково припинили близько 80 % користувачів водних біоресурсів.

Держрибагентство просить переробників риби в усіх областях України допомогти з виробництвом консерви для потреб армії.

За результатами 44-ої щорічної сесії Організації з рибальства в північно-західній частині Атлантичного океану (НАФО) Україні на 2023 рік виділено національну квоту на вилов морського окуня в обсязі 150 тонн.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору