Ужгородка

Новини Закарпаття

Фермерам прискорили видачу грантів на сади та теплиці – Висоцький

Грантова програма поширюється на всю територію України, на якій діє законна влада, включаючи нещодавно звільнені населені пункти

На 2023 рік у держбюджеті передбачили 997 млн грн на видачу грантів, коштом яких планують підтримати власників теплиць та садів. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Подавайтеся, реалізуйте нові проєкти, створюйте робочі місця, допомагайте якнайшвидшій перемозі нашої країни, – закликав Висоцький.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Кошти видають через бюджетну програму, що дозволить швидко обробляти заявки на фінансування. Відповідно до програми, українці можуть подати заявку на грант щодо ягідництва, садівництва, тепличного господарства, виноградарства. Розглядаються проєкти, як зі створення, так і з підтримки господарств.

Висоцький акцентував, що грантова програма поширюється на всю територію України, на якій діє законна влада, включаючи нещодавно звільнені населені пункти. Мінімальна площа земельної ділянки для отримання гранту на сад складає 1 га, а на теплицю – стартує від 40 соток.

Читайте також: ЄС та ФАО нададуть аграріям західних областей гранти на 15,5 мільйона доларів

Гранти надають під власну землю. Для їх отримання орендуючи землю, мінімальний строк оренди повинен складати сім років. Окрім цього, грант можна отримати навіть на вирощування ягід, бо це підпадає під категорію садів.

Нагадаємо, Мінагрополітики ініціювало проведення круглого столу, аби обговорити механізми надання грантів для розвитку садівництва, ягідництва, виноградарства. На ньому були презентовані нові механізми реалізації грантових програм, а також акцентовано на ключових умовах отримання грантів.

89 наказів на суму 432,8 млн грн підписало Міністерство аграрної політики та продовольства України в рамках грантової програми “єРобота” щодо створення та розвитку садів і теплиць. Зокрема, 78 наказів підписано по садах на суму 355,9 млн грн та 11 – по теплицях на 76,9 млн грн.

У 2023 році Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти 500 тисячам українських господарств відновити сільськогосподарську діяльність.

У Мінагрополітики роз’яснили умови надання підприємцям грантів для створення та розвитку теплиць.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору