Наразі лідером з сівби цієї культури є Дніпропетровщина, там аграрії вже засіяли 32,10 тис. га.
В Україні зросли площі посіву ярої пшениці. За попередніми даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, станом на середину травня в країні вже посіяно 247 тис. га культури. Прогнозується, що цей показник сягне до 285 тис. га.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Востаннє в Україні під час весняної посівної подібні площі пшениці сіяли 12 років тому. До прикладу, у 2013-му році, до початку війни росії проти України та тимчасової окупації частини наших територій, цей показник становив 160,2 тис. га. У 2021-му – українські аграрії засіяли 192,1 тис. га ярої пшениці.
Наразі лідером з сівби цієї культури є Дніпропетровщина, там аграрії вже засіяли 32,10 тис. га. Торік найбільше було посіяно на Тернопільщині – 22,4 тис. га, а в 2021-му на Житомирщині – 21,8 тис. га.
Однак, попри збільшені площі посіву ярої пшениці, їхня частка становить лише 10% від загальної площі виробництва цієї культури в Україні. Тож таке зростання суттєво не компенсує загальне скорочення посівних площ пшениці у новому сезоні.
За попередніми прогнозами цього року врожай зернових та зернобобових культур становитиме 45 млн тонн, з яких — понад 16,5 млн тонн пшениці. Такий самий показник щодо врожаю пшениці в Україні у своєму першому агропрогнозі для нового маркетингового сезону 23/24 заклало і Міністерство сільського господарства США.
Нагадаємо, влітку 2022 року про труднощі, з якими проходили роботи на полях, розчарування в постачальниках, героїзм співробітників та ризик втратити поля назавжди, розповів директор агропромислового департаменту Групи АГРОТРЕЙД Олександр Овсяник.
На території Калуської громади триває посівна кампанія. Більш ніж половину площі (майже 60%) засіяли ярою пшеницею, зазначив очільник Калуської громади Андрій Найда.
Цьогоріч група “Агротрейд” розпочала посів сої, під яку відведено 4,9 тис. га у Харківській та Сумській областях, що майже на 30% більше проти показника минулого року, зазначає пресслужба компанії.
Програма USAID з аграрного і сільського розвитку оголосила запит про надання цінових пропозицій на закупівлю насіння соняшнику та добрив. Закупівля проводиться у межах субгрантової програми АГРО “Постачання ММСП добрив та посівного матеріалу для забезпечення продовольчої безпеки України”.
Українські аграрії зможуть також безкоштовно отримати насіння основних сільгоспкультур через Державний аграрний реєстр.
Фахівці академії аграрних наук України виклали своє бачення проблем і перспектив посівної кампанії 2023 року.
Відсутність атмосферних опадів та поява теплих погожих днів створили сприятливі умови для проведення весняного посіву на Рівненщині.
Анна Лиса
Джерело: Landlord