Ужгородка

Новини Закарпаття

Вчені винайшли протиотруту від найнебезпечнішого гриба – дослідження

У новому дослідженні, опублікованому в журналі Nature Communications, дослідники націлились на альфа-аманітін, основний токсин, що виробляється грибами

Команда під керівництвом Китаю заявила, що барвник, який ще не випробуваний як протиотрута на людях, але вже схвалений Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (US FDA) для інших цілей, може врятувати багато життів, передає УНН.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Amanita phalloides, відома як бліда поганка, за оцінками, є причиною понад 90 відсотків усіх смертей від отруєння грибами у всьому світі. Вони часто нагадують інші види грибів, які люди люблять збирати в дикій природі, але вживання лише половини одного з них може спричинити смертельну недостатність печінки або нирок. Бліда поганка поширилася по всьому світу, викликаючи понад 38 000 захворювань і майже 800 смертей тільки в Китаї в період з 2010 до 2020 року.

У новому дослідженні, опублікованому в журналі Nature Communications, дослідники націлились на альфа-аманітін, основний токсин, що виробляється грибами.

Вони використовували повногеномний скринінг CRISPR відносно новий метод, який допоміг дослідникам зрозуміти роль конкретних генів в інфекціях та отруєннях.

Скринінг CRISPR показав, що білок STT3B є ключовим винуватцем токсичних ефектів отруєння блідою поганкою. Команда провела пошук у базі даних препаратів, які вже схвалені FDA США, і знайшла той, який потенційно може блокувати білок.

Це флуоресцентний барвник під назвою зелений індоціанін, який вводять внутрішньовенно. Він широко використовувався протягом десятиліть у США, Європі та інших країнах для діагностичної візуалізації, дозволяючи лікарям вимірювати роботу печінки та серця.

Команда протестувала протиотруту спочатку на клітинах печінки у чашці Петрі, а потім на мишах. В обох випадках він “продемонстрував значний потенціал у пом’якшенні токсичної дії” отруєння грибами.

Нині команда має намір провести випробування на людях, використовуючи барвник як протиотруту від блідої поганки.

Екстракт насіння розторопші, званий силібініном, раніше використовувався для лікування отруєння блідою поганкою, але, як саме він діє, залишається незрозумілим.

Нагадаємо, група дослідників з Нанкінського лісового університету (Китай) розробила нову і відносно просту нейронну мережу під назвою MSUN, яка точно класифікує хвороби рослин у природних умовах. Дослідження опублікували в журналі Plant Phenomics, передає EastFruit. Вчені навчили MSUN класифікувати хвороби рослин у контрольованому середовищі лабораторії, і тепер вона може визначати хвороби рослин у складних польових умовах.

Проєкт редагування генів картоплі PhotoBoost, що фінансується ЄС має на меті підвищити швидкість фотосинтезу в посівах картоплі для підвищення врожайності, ефективності використання води та стійкості до посухи.

Дослідники з Університету Сан-Паулу (USP) у Бразилії розробили електрохімічний датчик на основі крафт-папера, що може виявляти сліди пестицидів у фруктах і овочах у режимі реального часу, якщо його під’єднати до електронного пристрою.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору