Ужгородка

Новини Закарпаття

“Теофіпольська енергетична компанія” має намір виробляти біометан

Основним видом діяльності ТОВ “Теофіпольська енергетична компанія” є виробництво електроенергії

“Теофіпольська енергетична компанія” є лідером в Україні з виробництва біогазу. Завод компанії — один із найбільших комплексів у Європі. Виробляється 107 410 куб. м біогазу на добу, повідомила Біоенергетична асоціація України (UABIO) у Facebook.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Компанія входить до складу групи “Україна 2001”, що займається вирощуванням зернових і технічних сільськогосподарських культур, розведенням свиней і великої рогатої худоби, переробкою цукрового буряка і виробництвом цукру. Основним видом діяльності ТОВ “Теофіпольська енергетична компанія” є виробництво електроенергії.

У планах — виробляти біометан. У компанії вже працюють над конвертацією біогазового заводу у біометановий продуктивністю 6000 куб м біометану/годину. Також компанія побудувала і експлуатує сучасний біоетанольний завод та експортує вироблений біоетанол у країни ЄС, — зазначили в UABIO.

Читайте також: В Україні скасували дотації за придбання обладнання для виробництва біоетанолу.

Ідея переробки цукрового жому, з подальшим виробленням електроенергії виникла у 2010 році, яка була реалізована з урахуванням європейського досвіду можливості і вигоди утилізації відходів. У 2017 році шляхом використання новітніх технологій і надійного обладнання для вироблення електроенергії була побудована перша черга Теофіпольського біогазового комплексу потужністю 5,1 МВт(ел). Сировиною для вироблення біогазу стали відходи виробництва Теофіпольського цукрового заводу – цукровий жом.

Використання технології високонавантажених реакторів із вмістом у сировинному субстраті 16% сухих речовин дозволило істотно скоротити розміри ферментаторів і, відповідно, розмір капітальних витрат. Ще однією особливістю стало використання як сировини моносубстрату силосної кукурудзи, що зробило цей біогазовий комплекс унікальним у світовому масштабі.

Нагадаємо, до ТОВ”Оператор ГТСУ” звернулися 10 компаній з пропозицією будівництва 31-го біометанового заводу.

У Біоенергетичній асоціації вважають, що Україна здатна повністю замістити імпортований природний газ на власний біометан до 2030 року.

Раніше Landlord повідомляв, що перший в Україні біометан готують до продажу у ЄС.

В Україні готуються до відкриття реєстр гарантій походження у відновлюваній енергетиці для виробників біометану. Реєстр призначений для контролю походження палива, що буде постачатися в газотранспортну мережу.

У 2023 році в Україні очікується запуск у роботу п’яти біометанових заводів. Вони зможуть виробляти 20 млн кубометрів біометану на рік.

Держенергоефективності разом із найбільшою енергетичною спільнотою Energy Club об’єднали фахівців України та різних країн ЄС на міжнародній дискусії щодо найбільш ефективних шляхів впровадження ринку біометану.

13 квітня на Чернігівщині відкрився перший в Україні біометановий завод: кубометри газу пішли в газорозподільчі мережі. За об’ємом виробництва підприємство забезпечуватиме близько 1500 споживачів на рік.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору