Ужгородка

Новини Закарпаття

На Харківщині фермер шукає міни на полях за допомогою дрона з тепловізором

Керувати дроном фермер вчився за допомогою літератури й оглядів на YouTube

Відомий на Харківщині фермер Геннадій Гончаров має у господарстві – 500 гектарів, на яких вирощує пшеницю. Нині фермер придбав дрон із тепловізором, щоб виявляти міни на своїх полях.

Село Леб’яже півроку перебувало під обстрілами, на полях залишилися воронки від снарядів та боєприпаси.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Гончаров згадує, що вся смуга до Куп’янської траси через касетні боєприпаси мала вигляд, немов поверхня Місяця.

Керувати дроном фермер вчився за допомогою літератури й оглядів на YouTube. За хорошої погоди та з дозволу військових Геннадій оглядає поля. Каже, що в тепловізор видно усі неприродні елементи.

Читайте також: В Україні необхідно терміново розмінувати близько 800 тисяч гектарів полів

Коли дивишся крізь нього, то земля світиться однією температурою, рослини – іншою. А те, що неживе – уламки ракет, снаряд або міна, – світиться зовсім інакше. Роблю фотографії, вздовж і поперек, передивляюся потім годинами – так і вдається знаходити, – розповів він Суспільному.

Пошук мін із дроном – безпечний. Був випадок, каже Геннадій, коли фермери намагалися самі розмінувати поля, і, на жаль, двоє загинули. Після виявлення боєприпасів фермер викликає спеціалістів ДСНС.

Читайте також: В Україні завершили гуманітарне розмінування землі у трьох регіонах

Нагадаємо, фундація американського мільярдера Говарда Баффета працює над технологією розробки дрона, який може розпізнавати, ідентифікувати та наносити на карту наземні міни.

Народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук зазначив, що Україна отримає вісім самохідних машин для розмінування сільськогосподарських земель на Херсонщині.

Мільйони гектарів земель в Україні не будуть засіяні цією весною через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Аграріям в зоні бойових дій та на деокупованих територіях не вистачає на це грошей. Сьогодні розмінувати один гектар землі коштує близько 40-50 тисяч гривень, а це ринкова вартість земель с/г призначення.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Кабінет Міністрів України підтримав рішення про відкриття спеціального рахунку Міністерства економіки на потреби гуманітарного розмінування.

Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.

На засіданні Національного органу з питань протимінної діяльності за участі першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки України Юлії Свириденко схвалено План заходів щодо гуманітарного розмінування земель сільськогосподарського призначення.

У Кривому Розі створили особливий трал для розмінування полів.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору