Ужгородка

Новини Закарпаття

Україна може дозволити експорт російського аміаку в обмін на розширення зернової угоди

Раніше рф експортувала 4,4 млн т аміаку на рік – 20% світової торгівлі морським транспортом

Українська сторона розгляне можливість дозволити російському аміаку транзит через свою територію на експорт за умови, що зернова угода буде розширена, включаючи більше українських портів і ширший спектр товарів, пише Reuters, посилаючись на власні джерела.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зернова угода, реалізована за посередництва Туреччини та ООН сприяє “безпечній навігації для експорту зерна та відповідних харчових продуктів і добрив, включаючи аміак з трьох українських портів”.

Джерело в українському уряді повідомило, що мовиться не про транзит російського аміаку через Україну. Рф, великий експортер аміаку, наполягає на відновленні постачань аміаку по трубопроводу з Тольяті до чорноморського порту Південний поблизу Одеси, який розрахований на перекачування до 2,5 мільйонів т аміаку на рік.

Раніше рф експортувала 4,4 млн т аміаку на рік – 20% світової торгівлі морським транспортом.

17 травня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив, що зернова угода продовжена ще на два місяці. Про це турецький лідер написав у Twitter.

Раніше країни G7 закликали продовжити і розширити “зернову угоду”, в межах якої експортується українське зерно з портів Великої Одеси.

Країни G7 міркують над майже повною забороною експорту до росії. У рф такий крок викликав незадоволення, тож заступник голови ради безпеки рф Дмитро Медведєв заявив, що спекулюватиме продовженням “зернової угоди”.

З метою збільшення обсягів експорту “великим” суднам, які доставляють агропродукцію з портів Великої Одеси в рамках “зернового коридору”, продовжили пріоритетність при проходженні Босфору.

Під час перевірки кораблів з українським продовольством у Туреччині відбувається звичайний саботаж з боку російської делегації. Перевірка одного судна триває до двох годин, на свою чергу кораблі чекають по 2-3 тижні.

Заступник глави МЗС РФ Сергій Вершинін заявив, що на Росії вважають “недоцільним” продовження “зернової угоди”, якщо з Москви не буде знято санкції, що впливають на сільськогосподарський експорт.

Нині Україна та її міжнародні партнери (ООН та Туреччина) проводять переговори щодо продовження дії “зернової угоди”, аби збільшити її дію на понад 120 днів.

Міністр агрополітики України Микола Сольський зауважив про наслідки можливої відмови рф від продовження “зернової угоди”.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору