Ужгородка

Новини Закарпаття

Петиція про заборону імпорту книг з росії та білорусі набрала потрібну кількість голосів

Відповідна петиція з’явилася  на сайті Офісу президента 16 травня і менш як за два тижні набрала необхідні 25 тисяч підписів.

Автор петиції нагадав, що ще 19 червня 2022 року Верховна Рада ухвалила закон 2309-ІХ, який забороняє імпорт і розповсюдження видавничої продукції з росії та білорусі та передбачає видання книг в Україні мовою оригіналу або в перекладі на українську мову, мови країн Європейського Союзу чи корінних народів України, перекриває можливості ввезення видань антиукраїнського змісту.

Закон був розроблений спільно представниками громадянського суспільства, видавничої спільноти та влади і ухвалений 306 голосами депутатів парламенту, проте досі не підписаний президентом.

“В умовах війни ви як глава держави й верховний головнокомандувач зайняті перш за все питаннями збройної відсічі агресору. Але ситуація, коли парламент, книжкова галузь і громадянське суспільство одностайні у підтримці закону 2309-ІХ, і лише відсутність вашого підпису дозволяє Росії і далі руйнувати наш книжковий ринок, є незрозумілою і неприйнятною”, – ідеться в петиції.

Зазначимо, публічно підтримали українські інтелектуали, письменники, громадські й культурні діячі культури – Оксана Забужко, Вахтанг Кіпіані, Іван Малкович, Андрій Курков, Мар’яна Савка, Тамара Горіха Зерня, Ірма Вітовська, Ігор Козловський, Антон Мартинов, Валерій Пекар, Ганна Гопко та інші.

Також заклики підписати петицію поширили найбільші українські видавництва – “Фоліо”, “Ранок”, “Віват”, “А-ба-ба-га-ла-ма-га”, мережі книгарень “Є”, “КнигоЛенд”, численні громадські організації.

Нагадаємо, на окупованих територіях росіяни вилучають і спалюють українські книги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору