Ужгородка

Новини Закарпаття

На Франківщині трьох людей викрили на махінаціях з вакцинацією від COVID

Упродовж 2021-2022 років 36-річна мешканка Івано-Франківська організувала механізм несанкціонованого внесення інформації до системи «eHealth» про вакцинацію осіб від коронавірусної хвороби, без їх фактичного щеплення. Електронне свідоцтво надалі завантажувалось у Єдиний портал державних послуг «Дія». Це давало змогу громадянам безперешкодно перетинати державний кордон, розповідають у поліції Івано-Франківської області.

До злочинної схеми жінка залучила 29-річного та 40-річного чоловіків –  сімейного лікаря одного з медичних закладів області та приватного перевізника, що здійснював міжнародні перевезення. За внесення недостовірних даних вони отримували від 3 до 5 тисяч гривень, які надалі розподіляли між собою.

Трьом фігурантам слідчі повідомили про підозру за ч. 2, 3, 5 ст. 27 (Види співучасників), ч. 1, 3 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) та ч. 3 ст. 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в комп’ютерах, автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України. Їм загрожує до шести років позбавлення волі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору