Ужгородка

Новини Закарпаття

На Миколаївщині запустили нову вітроелектростанцію

Це – один з перших проєктів, де встановлені турбіни EnVentus потужністю 6 МВт від данського виробника Vestas

Компанія ДТЕК запустила в роботу нову вітроелектростанцію (ВЕС) в Миколаївській області. Це перша у світі вітроелектростанція, яка будується під час війни, зауважила  пресслужба ДТЕК.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Перша черга Тилігульської ВЕС, яка розташована лише за 100 км від окупованої росією території в Миколаївській області, вже генерує зелену електроенергію.

19 турбін ВЕС мають встановлену потужність 114 МВт та виробляють до 390 тисяч кВт-год — цього достатньо для забезпечення електрикою 200 000 домогосподарств на рік.

Це – один з перших проєктів, де встановлені турбіни EnVentus потужністю 6 МВт від данського виробника Vestas.

Читайте також: Як працюють інвестиції у вітрову енергетику (ІНФОГРАФІКА)

Рішення про будівництво Тилігульської ВЕС було прийнято у 2020 році в межах стратегії ДТЕК щодо розширення портфеля ВДЕ. Згодом проєкт дозволить збільшити потужності зеленої енергетики ДТЕК з 1 ГВт до 1,5 ГВт.

Наприкінці 2021 року було закладено основи ВЕС, а першу вітрову турбіну встановили в грудні 2021 року. Після повномасштабного вторгнення рф в лютому 2022 року, ДТЕК зупинив будівництво станції, коли вже було встановлено 6 турбін, оскільки ворожі сили просунулися на Миколаїв, а іноземні партнери були змушені евакуювати персонал і обладнання.

Читайте також: У Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі

Влітку 2022 року за фінансової підтримки акціонера Ріната Ахметова ДТЕК відновив роботи з будівництва з українською командою, чисельність якої сягала 650 працівників у пікові періоди. Співробітники працювали в бронежилетах і з серпня 2022 року до квітня 2023 року провели понад 300 годин у бомбосховищах під постійною загрозою ракетних ударів.

Будівництво другої черги вартуватиме $450 млн, покриття суми залежить від фінансування переважно від іноземних інвесторів та від підтримуваних державами міжнародних фінансових установ.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України за поданням Міністерства енергетики схвалив Енергетичну стратегію України до 2050 року, повідомляє пресслужба Міненерго.

Як повідомляв Landlord, компанія ДТЕК ВДЕ планує на Приморській ВЕС-2 встановити 26 турбін General Electric.

Україна має достатній потенціал, аби стати “зеленим” енергетичним хабом для Європи та замінити “брудні” енергоресурси росії.

Заступник міністра енергетики України Ярослав Демченков заявив про те, що Україна має значний потенціал стати європейським хабом сталої енергетики.

Раніше президент Володимир Зеленський підписав закон “Про альтернативні види палива щодо
розвитку виробництва біометану”. Це має покласти початок виробництва та розвитку біометану в нашій країні
з подальшим його експортом в країни Європи. Зокрема закон встановлює термінологію та фізико–хімічні характеристики.

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

За підтримки керівництва Вінницького національного аграрного університету спільно зі стейкхолдером університету ТОВ “Промавтоматика-Вінниця” вчені під час виконання одного з етапів прикладної роботи розробили та впровадили проєкт гібридної сонячної електростанції.

На заході Іспанії в регіоні Естремадура компанія Iberdrola SA, яка займається відновлюваними джерелами енергії, запустила найбільшу на сьогодні в Європі сонячну електростанцію.

“Теофіпольська енергетична компанія” є лідером в Україні з виробництва біогазу. Завод компанії — один із найбільших комплексів у Європі. Виробляється 107 410 куб. м біогазу на добу, повідомила Біоенергетична асоціація України (UABIO) у Facebook.

В Україні можуть створити мережу мініелектростанцій, аби убезпечитися від можливих блекаутів через обстріл росією великих енергооб’єктів.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору