Ужгородка

Новини Закарпаття

У Прометеї розмінували перші 500 га: наступного сезону плануюють ввести у сільськогосподарський обіг 40% угідь

Процес ускладнює той факт, що саме по території Шевченківської ТГ проходила лінія фронту, отже найбільш забруднені вибухівкою площі ще тільки належить обстежити

Загальна площа замінованих територій, які належать ГК “Прометей”, становить 2136 га. В основному вони зосереджені в Шевченківській ТГ (колишній Снігурівський район) Миколаївської області.

Завдяки наполегливим зусиллям менеджменту, постійній комунікації з органами місцевої влади та гуманітарними фондами справа зрушила з мертвої точки, зазначає пресслужба компанії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Крім обласної ДСНС та Миколаївської ОВА, “Прометей” звертався до ТОВ “Демінінг Солюшнс”, Асоціації саперів України, компаній “Феодал” та The Halo Trust.

Минулі місяці були проривними у справі з обстеженням та розмінуванням наших земель. Ще в березні ми не мали навіть плану дій, а вже на середину травня було обстежено 500 га земель,  вибухонебезпечних предметів на них не знайдено, — заначає Сергій Попенко, заступник директора з виробництва ТОВ “Агро капітал центр”, підприємства,  яке входить до групи виробничих компаній “Прометей”. — Наразі ми очікуємо від Державного центру протимінної діяльності сертифікат, який офіційно засвідчить, що ці землі безпечні, і їх можна використовувати для сільськогосподарських цілей.

Читайте також: В Україні завершили гуманітарне розмінування землі у трьох регіонах

Процес ускладнює той факт, що саме по території Шевченківської ТГ проходила лінія фронту, отже найбільш забруднені вибухівкою площі ще тільки належить обстежити.

За оптимістичним прогнозом, на весну 2024 року нам вдасться обстежити та розмінувати до 30-40% своїх угідь і ввести їх у сільськогосподарський обіг. Але порівняно з минулим роком процес запущено, він набирає динаміки, — коментує кервниця земельного відділу компанії Вікторія Забужанська.

Читайте також: В Україні необхідно терміново розмінувати близько 800 тисяч гектарів полів

Нагадаємо, Мінреінтеграції сприятиме залученню машин розмінування для очищення звільнених територій від вибухонебезпечних предметів.

Народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук зазначив, що Україна отримає вісім самохідних машин для розмінування сільськогосподарських земель на Херсонщині.

Мільйони гектарів земель в Україні не будуть засіяні цією весною через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Аграріям в зоні бойових дій та на деокупованих територіях не вистачає на це грошей. Сьогодні розмінувати один гектар землі коштує близько 40-50 тисяч гривень, а це ринкова вартість земель с/г призначення.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Кабінет Міністрів України підтримав рішення про відкриття спеціального рахунку Міністерства економіки на потреби гуманітарного розмінування.

Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.

На засіданні Національного органу з питань протимінної діяльності за участі першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки України Юлії Свириденко схвалено План заходів щодо гуманітарного розмінування земель сільськогосподарського призначення.

У Кривому Розі створили особливий трал для розмінування полів.

Фундація американського мільярдера Говарда Баффета працює над технологією розробки дрона, який може розпізнавати, ідентифікувати та наносити на карту наземні міни.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору