Ужгородка

Новини Закарпаття

Виробництво сонячної енергії під час вирощування ягід — анонсовано найбільший проєкт у Європі

Agri-PV – приклад багатофункціонального використання простору. На одній ділянці землі одночасно вирощують ягоди та виробляють сонячну енергію

Компанія GroenLeven розпочала створення найбільшого в Європі проєкту з вирощування м’яких фруктів за технологією агровольтаїки, тобто комбінації вирощування ягід і виробництва сонячної енергії в одному проєкті, повідомляє HortiDaily.

Зауважується, якщо в Нідерландах цей проєкт бізнес вважає економічно доцільним, то в значно сонячніших країнах, таких як Узбекистан і Молдова, вочевидь, можливості для реалізації подібних проєктів будуть.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Коли унікальний проєкт буде завершено, голландський виробник Маартен ван Хоф, який вирощує малину, ожину, смородину та спаржу, матиме 24 206 сонячних батарей для захисту плантації. Ці панелі генеруватимуть достатньо зеленої енергії приблизно для 2810 домашніх господарств.

Agri-PV – приклад багатофункціонального використання простору. На одній ділянці землі одночасно вирощують ягоди та виробляють сонячну енергію. Міцна конструкція сонячних батарей захищає врожай від будь-яких погодних умов. Установка також забезпечує стабільний клімат усередині плантації, який сприяє росту плодів. GroenLeven завершила кілька агро-фотоелектричних проєктів у Нідерландах, загальна потужність яких становить майже 15 мегават.

Пілотний проєкт передував будівництву цього великого агро-фотоелектричного проєкту. У 2020 році Маартен встановив сонячні батареї над своїми ягодами малини та ожини. Після успішних результатів виробник вирішив встановити ці панелі над усією плантацією малини.

Читайте також: У Дубаї планують реалізувати найбільший у світі проєкт з агротуризму (відео)

Зазвичай ми накриваємо фрукти плівкою, щоб захистити їх від суворих погодних умов, – пояснює Маартен. – Малина не виносить занадто багато дощу – вона пліснявіє. І ці панелі міцніші, мені не потрібно турбуватися, коли буде сильна буря. Вони також не гримлять під час сильного вітру, не відбивають сонячне проміння і зручніші в роботі. Я також думаю, зовнішній вигляд у такого проєкту кращий, ніж у плівкових теплиць. Це інвестиція, яка захищає мій бізнес у майбутньому.

Компанія GroenLeven виконала кілька таких проєктів, зокрема з вирощування малини, смородини та суниці садової. Говорить Брем Вассер (Bram Wasser), керівник проєкту GroenLeven agri-PV: “Агро-фотоелектричні технології пропонують багато переваг для виробників. Кожен сорт фруктів і ягід потребує специфічного підходу під час використання агро-фотоелектричних систем або агровольтаїки”.

Разом із Wageningen University & Research (WUR) ми досліджували найкращі практики застосування агро-PV для всіх видів фруктів, що вирощуються в Нідерландах. У дослідженнях брали до уваги, наприклад, світлопропускання панелей (PAR), клімат під ними, температуру, скорочення кількості засобів захисту рослин, виробництво фруктів і рівні BRIX. Нідерланди – невелика країна з різними просторовими проблемами, – додав гендиректор Пітер Пол Віда. Подумайте про енергетичний перехід і дефіцит місця для будівництва житла. GroenLeven із самого початку спеціалізувався на багатофункціональному використанні простору з сонячними панелями. Великі сонячні дахи, сонячні навіси для автомобілів, сонячні панелі в аеропорту і, до теперішнього часу, понад півмільйона сонячних панелей GroenLeven, що плавають у ставках для вилучення піску. Це робить Нідерланди лідером цієї сфери в Європі та за межами Китаю.

Сільськогосподарські фотоелектричні системи – чудовий приклад багатофункціонального використання простору. Проте, зауважують експерти, без додаткової державної підтримки подальше розгортання цих проєктів у Нідерландах неможливе. Реалізувати агро-PV коштує дорожче, ніж стандартну сонячну ферму. Тому нині підприємці ведуть переговори з владою, щоб знайти відповідні рішення.

Маартен задоволений своєю агросонячною системою. Сталий розвиток глибоко вкоренився у свідомості Маартена та його компанії, і він пишається цим. “Завдяки цьому проєкту він переконаний, що вирощує найекологічніші сорти малини та ожини в Нідерландах.

Нагадаємо, томати вигідно вирощувати між сонячними панелями: рослини отримують менше теплового стресу, а панелі краще охолоджуються завдяки транспірації рослин, повідомляє AgroTimes з посиланням на Canary Media.

Ізраїльські вчені планують проростити зелень із насіння на Місяці. Цей проєкт розробив Інститут дослідження пустелі імені Якоба Блауштейна при Університеті імені Бен-Гуріона у Беер-Шеві.

NASA відправило на борт космічної станції насіння червоного перцю чилі (Capsicum annuum) – у межах реалізації проєкту з вирощування плодоносних рослин на міжнародній космічній станції.

Команда старшокурсників з Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) розробила проект, який дозволить астронавтам вирощувати овочі на Марсі.

Один із найвизначніших тепличних проєктів – комплекс площею 44 га, який звели в Саудівській Аравії. Після завершення будівництва це буде найбільша теплиця в країні, уряд якої заявив про прагнення до 2030 року знизити імпорт продовольства на 70%.

Проєкт з будівництва тунелю на дні Балтійського моря для швидкісних поїздів між Фінляндією та Естонією знайшов інвестора з Китаю – Touchstone Capital Partners Ltd.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору