Ужгородка

Новини Закарпаття

На Львівщині двох підлітків вкусили змії

Від укусів змії лікують двох підлітків із Львівщини.

Зазначається, що 17-річний мешканець Яворівського району зазнав нападу неподалік власного дому – йшов на пасовище, коли змія вискочила із трави й вкусила у ногу. Спочатку розгубився, бо досі у їхньому селі таких випадків не траплялось. Вдома батьки викликали швидку, навіть виїхали назустріч медикам автівкою.

“Потрібно було діяти швидко, адже у хлопця розвинулась важка анафілактична реакція –  з’явились набряки дихальних шляхів, повік, блювання. У швидкій хлопцю ввели адреналін, і це врятувало йому життя”, – розповів лікар-анестезіолог Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Максим Ковальов.

13-річного Юліана зі Стрийщини змія вкусила у руку. Хлопчик сперся рукою на лавку поблизу церкви, не помітивши плазуна. Підліток відкинув її й побіг до батьків. Мама Юліана фельдшер, тож чітко знала, як діяти – знерухомити кінцівку, обробити рану проточною водою чи антисептиком, накласти лід і звернутись за спеціалізованою медичною допомогою.

Старшого брата Юліана кілька років тому також лікували від зміїного укусу. Мама хлопців каже, що у їхньому районі це часто трапляється, а цього року уже кілька людей звертались до неї після  укусів змій.

Максим Ковальов розповів, що уже четверо дітей отримували медичну допомогу у нашому Центрі після зміїних укусів – усі перебували у стані легкої та середньої важкості. Загалом до 20 пацієнтів з такими проблемами щорічно звертається до наших фахівців.

“Більше від наслідків дії отрути страждають діти молодшого віку і з малою масою тіла. Адже отримують більше отрути на кілограм ваги,  і тому у них може бути більш виражена симптоматика та важчий стан при ушпиталенні”, –  додає Максим Ковальов.

Після укусу може з’явитись слабкість, головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів, також може сильно знижуватися тиск.

Окрім локальних змін у вигляді набряку, синюшності, оніміння ураженої кінцівки, може виникнути анафілаксія – життєвозагрозлива алергічна реакція на отруту. Попередити анафілаксію не можливо. Важливо вчасно отримати допомогу, а саме введення адреналіну!

Вчасне звернення до лікаря запобігає також можливим серйозним наслідкам – порушенням роботи серцево-судинної системи, неврологічним дефіцитам внаслідок травмування тощо.

Що НЕ потрібно робити після укусу плазуна

  • висмоктувати отруту
  • натискати на рану, робити надрізи
  • припалювати місце укусу
  • накладати джгут

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору