Ужгородка

Новини Закарпаття

Dragon Capital покращив прогноз ВВП України

Девальвація гривні була лише 20%, тому ВВП України в доларах впав у 2022 році до $160 млрд із $200 млрд у 2021 році

Інвестиційна компанія Dragon Capital прогнозує реальне зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) у 2023 році на 3%, повідомив засновник і голова компанії Томаш Фіала, передає agroportal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ми вже покращили наш прогноз: очікуємо на зростання ВВП на 3% цього року, — зазначив він.

Девальвація гривні була лише 20%, тому ВВП України в доларах впав у 2022 році до $160 млрд із $200 млрд у 2021 році.

Як зауважив глава компанії, це найкращий показник за минулі 10 років, більше було тільки у 2021 році: у 2020 році ВВП становив $157 млрд, а у 2022-му — $160 млрд.

Фіала акцентував, що є сектори економіки та компанії, які дуже постраждали від бойових дій, зокрема ті, що займались експортом зерна через чорноморські порти. Однак на заході України деяким компаніям вдалось заробити. Вже з середини лютого припинилися відключення електроенергії, і економічні результати в останні місяці кращі, ніж очікувалося.

Читайте також: Повернення курсу гривні до довоєнного рівня не буде, – Гетманцев

У компанії висловили сподівання, що економіка зросте, можливо, навіть більше ніж на 3%.

Довідка. Dragon Capital — найбільша інвестиційна компанія України, яка працює в сфері інвестицій та фінансових послуг; надає повний спектр інвестиційно-банківських і брокерських послуг, приватних інвестицій, управління активами інституційних, корпоративних і приватних клієнтів.

Нагадаємо, зупинка “зернової угоди” може вплинути на готівковий курс долара в Україні, однак катастрофічних наслідків це не матиме.

Готівковий курс долара в Україні продовжує зростання через психологічні чинники.

Натомість Національний банк України зберігатиме фіксований курс, доки бачитиме, що переваги від цієї фіксації перевищують недоліки такого курсового режиму.

З 21 жовтня 2022 року Національний банк запровадив новий інструмент, який дасть змогу громадянам захистити свої гривневі заощадження від ризику курсових коливань, а НБУ – зберегти міжнародні резерви.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору