Ужгородка

Новини Закарпаття

Як українці готують власні паї до ринку землі – огляд перспектив

Наразі спостерігається велике пожвавлення серед власників земельних паїв. Інтенсивно відбувається поновлення старих документів на земельні паї

Нині в Україні спостерігається нова тенденція: аграрії почали готувати свої паї до відкриття ринку землі. Про це голова асоціації фермерів та приватних землевласників Житомирської області Леонід Корейба розповів у своєму блозі на AgroPolit.com.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Наразі спостерігається велике пожвавлення серед власників земельних паїв. Інтенсивно іде поновлення старих документів на земельні паї. Чимало власників землі турбуються щодо наявності даних у Державному земельному кадастрі про їхні земельні ділянки. Повним ходом іде розробка документації із землеустрою  щодо відновлення меж земельних ділянок. Багато є охочих винести межі паїв на місцевість — зазначив експерт.

Корейба пояснив, що до цього дане питання зазвичай цікавило небагатьох, а земельні паї здавали в оренду, без усвідомлення де відповідна земельна ділянка знаходиться. Голова асоціації підкреслив, що нерідко навіть орендар не мав такої інформації.

Він висловив переконання, що повномасштабна війна зробила учасників земельних відносин більш відповідальними і вони почали більше уваги приділяти правовим земельним питанням. За словами експерта, в таких умовах власники, орендодавці та орендарі узаконюють права на землю, відновлюють документи, вносять дані в кадастрову систему досить активно.

Нагадаємо, 1 липня 2021 року в Україні почав працювати ринок землі сільськогосподарського призначення. Від старту ринку землі в Україні станом на 10 жовтня 2022 р. продано 45 477 ділянок загальною площею 155 718 га.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9086 з метою запровадження механізму вилучення державних сільгоспземель для облаштування спортивно-оздоровчих об’єктів, а також для виділення земельних ділянок учасникам бойових дій.

Середня ціна 1 га землі в Україні за січень становила 52 462 грн. Такий показник отримано на основі 117 586 угод із продажу землі за площею в 268,3 тис. га.

Після паузи з початком повномасштабної війни відновилась хвиля продажу земельних ділянок. Рік тому кількість охочих купити землю була величезна, та не було охочих продати. А зараз абсолютно навпаки.

Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась  можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору