Ужгородка

Новини Закарпаття

Равликовий бізнес в Україні – чому експерти радять звернути увагу на перспективність галузі

Компанії, які вирішать зайнятися вирощуванням та продажем равликів, можуть працювати зі школами, ресторанами та іншими споживачами, щоб забезпечити їхні потреби у цьому цікавому продукті.

Равликові ферми стають все популярнішим видом бізнесу в багатьох країнах. Равлики є цікавим та неординарним продуктом харчування, що дозволяє бізнесу отримувати високий прибуток. Вирощування равликів вимагає мінімальних витрат на їх утримання. Також розведення равликів може бути додатковим джерелом доходу для фермерів та інших підприємців, які шукають альтернативні види бізнесу. Ці фактори роблять розведення равликів привабливим та високопотенційним напрямком бізнесу як в світі, так і в Україні, передає thepage.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Користь равликів

Равлики містять в собі велику кількість білка, мінералів та вітамінів, що робить їх привабливими для споживачів, які шукають альтернативи м’ясу. Враховуючи популярність здорового способу життя та відносну новизну на ринку, равлики можуть стати ідеальним додатковим джерелом прибутку для фермерів та бізнесменів.

Компанії, які вирішать зайнятися їхнім вирощуванням та продажем, можуть працювати зі школами, ресторанами та іншими споживачами, щоб забезпечити їхні потреби у цьому цікавому продукті.

Бізнес під час COVID-19

Фермерське господарство “Агроравлик” було створено в 2017 році, його засновниками стали Віктор та Олександр Волоховичі, батько та син. Господарство розвивалося, використовуючи методи, які були запозичені від провідних країн, де вирощування равликів є поширеною галуззю вже протягом багатьох років.

COVID-19 суттєво вплинув на бізнес-середовище, змінивши підходи до бізнесу. Цей період став першим викликом для нашої ферми. Обмеження в переміщенні осіб і товарів викликали труднощі в логістиці та постачанні. Багато підприємців стали зіштовхуватися зі зменшенням постачання сировини, матеріалів та компонентів, що призвело до зменшення виробництва та затримок у поставках, що також вплинуло на експорт продукції.

Равликовий бізнес під час повномасштабної війни

Війна сильно впливає на економіку та бізнес в Україні. Підприємства зіштовхуються з рядом викликів та необхідністю швидко адаптуватися до змін. Проте багато бізнесів все ж змогли вижити та навіть розвиватися під час війни.

В “Агроравлику” з початком повномасштабної війни виникли труднощі із забезпеченням певних етапів вирощування равликів. У першу чергу – це збої постачань кормових інгредієнтів, пізніше зіткнулись з обмеженим електропостачанням та, звісно, постійною загрозою ракетних обстрілів.

Проблему постачання кормових інгредієнтів ми вирішили, почавши виготовляти корм для равликів самостійно. Для забезпечення безперервної роботи таких важливих споживачів як холодильні камери та водопостачання ми облаштували на господарстві автономну сонячну електростанцію.

Зараз ферми “Агроравлик” та “Золотий равлик” об’єднані та працюють спільно як на внутрішній ринок, так і на експорт. Обсяги становлять близько 100 тонн на рік. Мають за мету збільшувати виробництво до 300 тонн на рік.

Як окремий вид діяльності, проводять екскурсії по равликовій фермі. Під час екскурсії розповідають про різноманітність равликів, їхній життєвий цикл, поведінку та взаємодію з навколишнім середовищем. Також проводять різноманітні майстер-класи з приготування та дегустації страв з равликів.

Нагадаємо, культура споживання равликів в Україні невпинно розвивається. Вже сьогодні маємо низку підприємств, котрі готові пропонувати незвичний делікатес.

Завдяки зусиллям Держпродспоживслужби та українських дипломатів у межах роботи щодо підтримки українських компаній та усунення технічних перешкод у жовтні відкрито новий ринок для українського експорту равликів, призначених для споживання людиною.

В Україні сотні ферм заробляють на вирощуванні равликів.

Водночас через невелику прибутковість 500 равликових ферм закрились за 1,5 року в Україні.

Як повідомляв Landlord, перший прямий експорт равликів до ЄС здійснила компанія з Полтавщини.

Landlord раніше повідомляв, що фермери Тернопільщини виготовляють равликову ікру.

В селі Верба Дубенського району розводять та реалізують понад 20 тонн равликів за сезон. Під час війни ферма VerbaraVLyk2020 збільшила обсяг виробленої продукції на 40%.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору