Ужгородка

Новини Закарпаття

Через посуху Панамський канал вводить нові обмеження на судноплавство

З лютого по квітень кількість опадів у районі Панамського каналу та озер, які його живлять, становила менше ніж 50% від норми

Адміністрація Панамського каналу продовжує вводити обмеження на максимальну завантаженість суден через сильну посуху. З 24 травня суднам, що проходять Панамським каналом, доведеться зменшити осадку і перевозити меншу кількість вантажів, передає USM.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Починаючи з 24 травня судна Neo-Panamax, що проходять каналом, мають зменшити осадку до 13,56 м, повідомив прессекретар Адміністрації Панамського каналу Октавіо Коліндрес. Вже 30 травня максимальну осадку суден планують зменшити до 13,41 м. Хоча це здається незначною зміною, обмеження може призвести до зменшення кількості вантажів на деяких контейнеровозах на 40%, — мовиться у повідомленні.

Через обмеження океанські перевізники збільшують плату за транспортування контейнерів через канал. Також принаймні чотири океанські перевізники оголосили про обмеження ваги або запровадили плату за перевезення (від $300 до $500 за контейнер) з 1 червня. Серед суден, які проходили Панамським каналом у квітні, контейнеровози склали 45% флоту.

З лютого по квітень кількість опадів у районі Панамського каналу та озер, які його живлять, становила менше ніж 50% від норми. Очікується, що рівень води в озері Гатун, найбільшому з двох озер, що живлять канал, досягне історичного мінімуму до липня.

Нагадаємо, минулого року у Нідерландах, Німеччині та Чехії з’явились так звані голодні камені на тих ділянках річок, де рівень води опустився до рекордно низьких показників.

За червень-липень минулого року притік у Дністровське водосховище зменшився з 56 до 30 куб. м/с, що є одним із найнижчих показників за останні майже 50 років.

Через обміління однієї з найбільших річок у Європі Рейну, у 2022 році порушились логістичні ланцюги постачання товарів. Рівень води у річці різко впав внаслідок рекордної спеки в Європі та відсутності опадів на континенті.

У Держагентстві водних ресурсів України повідомили, що цього року в країні мають скоротити використання води. Її рівень в  річках впав на метр-півтора, скорочуються запаси. За словами в.о. глави держагентства Михайла Хорєва, обмежувальні заходи не пов’язані з подачею води. Першою на собі відчує водний дефіцит агросфера.

Недостатнє зволоження ґрунту, зумовлене дефіцитом опадів та найвищими температурами упродовж літніх місяців, спричинило погіршення умов формування урожаю, який може знизитися на 20-40%, в залежності від регіону. Про це свідчить опитування аграріїв-учасників Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР).

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору