Ужгородка

Новини Закарпаття

Через Тістиків львівська мерія судиться з власним виконкомом

Львівська міськрада подала позов до Львівського окружного адміністративного суду проти виконавчого комітету Львівської міськради, який очолює мер Андрій Садовий. Це перший випадок, коли мерія судиться фактично сама з собою, пишуть «Наші гроші. Львів».

Про курйозний позов стало відомо з ухвали Львівського окружного адміністративного суду, який призначив слухання справи на 5 червня.

Суть позову стосується спроби міськради скасувати рішення виконкому 2020 року про видачу ТОВ «СВ» містобудівних умов та обмежень на реконструкцію нежитлової будівлі на вул. Гетьмана Мазепи у Львові. Таке рішення у вересні 2020 року одноголосно ухвалили 8 присутніх на засіданні членів виконкому на чолі з мером.

Судячи з відеозапису того засідання виконкому, досі доступному у мережі, питання не викликало великих дискусій. Мер запитав головного архітектора міста Антона Коломєйцева, чи є зауваження з точки зору архітектори і той чітко відповів «ні». «Воно відповідає здоровому глузду, –  додав Андрій Садовий. – Це право людей, якщо вони будують з точки зору архітектури все правильно, тоді зауважень немає».  Не було зауважень і в тодішньої заступниці Садового з гуманітарних питань Галини Слічної, яку мер теж перепитав.

 • vyk
 • Втім, через два з половиною роки зауваження з’явилися у самого Андрія Садового. Одночасно з позовом про скасування рішення виконкому юристи міськради подали заяву з проханням зупинити його дію до завершення судового розгляду, де прямо назвали його незаконним.

  «Оскаржене рішення не відповідає вимогам містобудівного законодавства, ДБН, містобудівній документації на місцевому рівні, а також прийняте із порушенням процедури, визначеної Регламентом виконавчого комітету […] містить ознаки очевидної протиправності», – наводить аргументи юристів міськради Львівський окружний адмінсуд.

  Міськрада просила зупинити дію рішення виконкому, щоб унеможливити продовження будівництва, яке ТОВ «СВ», згідно з наданим дозволом, веде впритул до поліклініки міської клінічної лікарні імені Князя Лева. Проте Львівський окружний адмінсуд відмовив у такому проханні, визнавши його неспівмірним для забезпечення позову.

  У Львівській міськраді не змогли оперативно відповісти на запит НГЛ про причини позову до суду, адже раніше виконком безпосередньо скасовував деякі власні рішення.

  Засновниками ТОВ «СВ» є брати Володимир Тістик та Ярослав Тістик, раніше вони були депутатами від ВО «Свобода» у міськраді і облраді відповідно. Ярослав Тістик відмовився коментувати позов міськради.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Нагору