Ужгородка

Новини Закарпаття

В Україні врожай овочів відкритого ґрунту прогнозується пізніше звичайних термінів

Нині погода не дає достатньо сприятливих умов для врожаїв. З іншого боку, рясні опади, що заважали сіяти, позитивні для росту рослин

Через загрозу пізніх заморозків цього року українські фермери не поспішають висаджувати розсаду томатів, огірків та інших культур у поле, повідомляє AgroTimes із посиланням на директора Інституту зернових культур НАНУ Владислава Черчеля.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зазвичай у такий час висаджують уже розсаду помідорів, але залишається небезпека заморозків, досить холодно. Щодо гарбузових – вони люблять, щоб ґрунт прогрівся до температури понад 15 градусів. Тобто ще рано їх сіяти. Отже, ми очікуємо, що врожай як помідорів, так і огірків та інших культур буде пізніше за звичайний, – зазначив він.

Читайте також: Експерти спрогнозували період максимального падіння цін на овочі в Україні

За минулі десятиліття українці вже звикли, що міжсезоння не буває, зима одразу переходить у літо наприкінці квітня – на початку травня. Минулі чотири роки ситуація дещо скоригувалася, погода не дає настільки сприятливих умов для врожаїв. З іншого боку, рясні опади, що заважали сіяти, позитивні для росту рослин. Щоправда, вони сприяють зростанню не лише культурних рослин, а й бур’янів.

Нагадаємо, Україна пройшла дефіцит овочів борщового набору. Ціни на ринку мають врегулюватися після збору врожаю.

В Україні цього року очікується значно більший врожай овочів. Доступ до українського продукту повинен зрости.

Цього року аграрії планують збільшити посівні площі під цибулю, моркву та інші овочі.  У Мінагрополітики вважають, що ціни на них знижуватимуться з появою нового врожаю.

За прогнозами ж експертів, найближчим часом в Україні очікується дефіцит овочів та підвищення цін на молочні та м’ясні продукти. Ближче до літа ціни на деякі товари знизяться та стабілізуються, а на деякі варто очікувати підвищення через ціни на енергоносії.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору