Ужгородка

Новини Закарпаття

Львівщина забезпечує себе молоком на 42%

Сьогодні, 1 червня, Всесвітній день молока. Його відзначають з 2001 року за ініціативою Продовольчої та сільськогосподарської організації. Мета цього дня – визнати важливість молока як глобального харчового продукту, особливо у харчуванні дітей та віддати належне молочному сектору сільськогосподарського виробництва.

За інформацією департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА, річний обсяг виробництва молока на Львівщині становить майже 400 тис. тонн. Виробництво молока на одну особу в рік становить близько 160 кг, тобто фізіологічну потребу населення ми забезпечуємо всього на 42%. А для забезпечення фізіологічної потреби населення області в молоці та молокопродуктах у повному обсязі необхідно виробляти не менше 1 млн тонн молока.

Понад 90% річного обсягу виробництва молока забезпечують особисті селянські господарства, які утримують 90% всього поголів’я корів. Частка сільськогосподарських підприємств у загальному обсязі виробництва молока займає всього 8 %.

У Львівській ОВА зазначили, що розвиток галузі молочного скотарства в області сьогодні є пріоритетним завданням, націлений на збільшення поголів’я корів і виробництва продукції шляхом розширення виробничої бази сільгосппідприємств завдяки введенню нових тваринницьких об’єктів, утримання маточного поголів’я корів з продуктивністю понад 5000 кг молока на корову в рік, шляхом трансформації особистих селянських господарств  у сімейні фермерські  господарства з поголів’ям 30-50 корів,  залучення фінансового ресурсу державних та регіональних програм підтримки.

«Розвиток молочного скотарства сьогодні є пріоритетним завданням, і для його виконання Львівщина впровадила окремий інструмент фінансової підтримки на обласному рівні для місцевих суб’єктів тваринницької галузі — дотації за пророщене поголів’я корів. Ми намагаємось створювати умови, щоб зростало поголів’я корів, а виробники молока мали стабільний рентабельний бізнес. Поряд з тим, Львівщина і надалі укріплює статус регіону-лідера за кількістю та темпами трансформації особистих селянських господарств в сімейні фермерські господарства. Впродовж трьох років офіційно зареєстровано 127 СФГ, з яких близько половини господарств (58) займаються виробництвом молока», – розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору