Ужгородка

Новини Закарпаття

Українське птахівництво: боротьба за виживання під час війни і шляхи до зростання

Якщо розглядати наслідки війни для українського птахівництва, то найбільше постраждала галузь виробництва курячого яйця”, – зазначив аналітик УКАБ Максим Гопка під час виступу “Як розвиватиметься птахівництво в Україні: нові виклики та перспективи” на міжнародному форумі “POULTRY FARMING”.

Повномасштабна війна суттєво вплинула на птахівництво, яке тільки зараз поступово починає відновлюватися. Так, станом на травень 2023 року кількість свійської птиці в господарствах усіх категорій становить 176,6 млн голів, що є більшим на 10,4 млн голів порівняно з аналогічним періодом минулого року. Частка підприємств в цих показниках знаходиться на рівні 60,6%. 

За перших 4 місяці 2023 року українським виробникам птиці вдалось втриматись на рівні минулорічних показників з реалізації кількості продукції на забій – 418,8 тис. т (аналогічний обсяг, який був у 2022 році за цей період). 90% птиці відправляється на забій саме підприємствами. Водночас, показники виробництва яєць є нижчими, оскільки ця галузь постраждала найбільше: загалом за 4 місяці 2023 року було одержано 3421,1 млн шт яєць, що є меншим від аналогічного періоду минулого року на 14%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору