Ужгородка

Новини Закарпаття

Фермери обіцяють гарний врожай гречки цього року

В Україні у 2023 році не прогнозують дефіциту гречки, про це повідомила пресслужба Мінагрополітики. Там зазначили, що ціна залишиться стабільною. Проте, темпи сівби цієї культури відстають від 2022 року. Аграрії в етері Суспільне. Спротив розповіли, як триває цьогорічна посівна та що впливає на врожай.

За інформацією Мінагрополітики, у 2023 році культурою засіють до 115, 4 тисяч гектарів, тоді як у 2022 році гречкою було засіяно 114,6 тисяч гектарів. Урожай гречки у 2022 році становив майже 160 тисяч тонн. Внутрішнє споживання цієї крупи в Україні становить понад 110 тисяч тонн щорічно.


Статистика урожаю і споживання гречки в Україні/ Фото: інфографіка Суспільне Рівне

Як зазначають у відомстві, найбільше аграрії сіють гречку на Тернопільщині, Вінниччині та Сумщині.

Посівна на Сумщині

Зокрема, на Сумщині посіяли 9,6 тисячі гектарів гречки, це дані станом на 30 травня, повідомив заступник голови ГО “Асоціація фермерів та приватних землевласників Сумщини” Вадим Сохань:

“Сумщина завжди сіє багато гречки, бо у нас є своя культура під назвою “сумчанка”, це такий посівний матеріал, який знають широко в Україні. Найбільше сіють гречку у Конотопському, Роменському та Охтирському районах. Україна буде з гречкою — дефіциту не буде”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору