Ужгородка

Новини Закарпаття

Зернотрейдер Viterra веде переговори про злиття з конурентом Bunge — Reuters

Злиття з Bunge потенційно зробить Viterra одним із провідних світових продавців зерна з доступом до експортних терміналів у Сполучених Штатах.

Міжнародний зерновий трейдер Viterra веде переговори про злиття з американським конкурентом Bunge Ltd, пише Reuters з посиланням на власне джерело.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Немає впевненості, що компанія Viterra, яка частково належить швейцарському гірничо-торговому гіганту Glencore, зможе досягти угоди щодо умов. Нині переговори відбуваються “у межах потенційної мега-угоди, яка змінить найвищий рівень світових торговців зерном”. Структура правочину обговорюється обома сторонами.

Будь-яка угода ретельно вивчатиметься регулюючими органами, оскільки торгівля основними продуктами харчування, такими як пшениця, кукурудза та соєві боби, вже зосереджена між Bunge та трьома іншими великими гравцями, що викликає глобальне занепокоєння з приводу продовольчої безпеки.

Минулого року Bunge був найбільшим експортером кукурудзи та сої з Бразилії, головного у світі джерела основних культур для виробництва кормів для тварин і біопального, згідно з даними транспортного агентства Cargonave. Viterra була третім за величиною експортером кукурудзи та сьомим постачальником сої.

Злиття з Viterra також підніме Bunge з виручкою у 2022 році у розмірі $67,2 млрд, наблизивши її до найближчого публічного конкурента у сфері агробізнесу Archer-Daniels-Midland Co, обсяг продажу якого минулого року становив майже $102 млрд.

Акції Bunge 25 травня закрилися на тритижневому максимумі в $93,61, що оцінює компанію приблизно $14 млрд. Акції Glencore упали на 0,7%. Натомість акції Bunge торгувалися по $92,89, оцінюючи компанію приблизно в $14 млрд.

Злиття з Bunge зробить Viterra одним із провідних світових продавців зерна з доступом до експортних терміналів у Сполучених Штатах.

Минулого року Viterra придбала американську компанію Gavilon у японської Marubeni за 1,1 мільярда доларів, що дало їй значно більше фізичних активів з обробки зерна в США та зробило її третім за величиною експортером сої в Бразилії, де Bunge вже має сильну присутність.

Viterra, раніше відома як Glencore Agriculture, потрапила в заголовки газет у 2017 році через невдалий підхід до поглинання Bunge, одного з гігантів світової торгівлі зерном, оціненого на той час в 11 мільярдів доларів.

У травні 2017 року Bunge дала відсіч Glencore після того, як останній запропонував неформальний підхід до обговорення “можливого консенсусного об’єднання бізнесу”.

Glencore публічно заявив, що переглядає варіанти свого інтересу до Viterra, прагнучи розблокувати більшу цінність.

Glencore, Viterra і Bunge відмовилися від коментарів. 

Довідка. Viterra — канадський зернопереробний бізнес, найбільший зернопереробник в країні, з історичним корінням, що сформувалося в прерійних зернопереробних кооперативах, серед яких знаковий Саскачеванський пшеничний пул.

Bunge Ltd. — транснаціональна компанія, що входить до десятки найбільших зернових трейдерів. Bunge працює у більш ніж 40 країнах.

Раніше стало відомо, що один із найбільших світових постачальників сільгосппродукції — американська Cargill – припинить експорт зерна з рф, компанія входить до першої десятки експортерів російського зерна.

Нагадаємо, французька компанія Danone остаточно відмовляється від ведення бізнесу в росії. Про це повідомляє пресслужба компанії.

Під час повномасштабної війни російські військові завдали ракетні удари по двох великих зернових терміналах у Миколаєві, котрі належать міжнародним компаніям Viterra та Bunge Ltd.

Рада директорів австралійської компанії Newcrest Mining одноголосно підтримала пропозицію про поглинання її американського конкурента Newmont на 19 мільярдів доларів, прокладаючи шлях найбільшій у світі золотодобувній компанії зміцнити контроль над сектором.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору