Ужгородка

Новини Закарпаття

Експорт агропродукції зі Львівщини вдвічі перевищив імпортні постачання

За перший квартал експорт продукції агропромислового комплексу Львівщини перевищив імпортні постачання у 2 рази. Про це повідомляє департамент агропромислового розвитку Львівської ОВА.

У січні-березні 2023 року частка продукції агропромислового комплексу у загальній структурі експорту товарів з Львівської області становила 42,6%. Так, за вказаний період експорт аграрної продукції з Львівщини становив 345,4 млн дол. і збільшився порівняно з 2022 роком у 2 рази. 

Позитивне сальдо експорту відносно імпорту у I кварталі на Львівщині спостерігається впродовж 5 років, за винятком 2022 року, де вплинув початок війни та імпорт в незначній мірі перевищив експорт на 4,2 млн дол.

Найбільшу частку в експорті підприємств агропромислового комплексу займають продукти рослинного походження – 143,0 млн дол. (41,4% від загального експорту підприємств АПК Львівської області). Приріст відбувся на 97 % коштом таких товарних позицій як насіння і плоди олійних рослин у 13 разів, продукція борошномельно-круп’яної промисловості в 460 разів та зернові культури на 24%.

На другому місці за вартістю в структурі експорту займають готові харчові продукти – 101,8 млн дол. (29,5% від загального експорту підприємств агропромислового комплексу Львівської області) шляхом збільшення експорту цукор та кондитерських виробів з цукру в 143 рази.

Слід зазначити, що в експорті сільськогосподарської продукції вагому частку все ще займає експорт сировини. Вкладення інвестицій в перероблення сільськогосподарської продукції є важливим резервом для зростання обсягів внутрішнього валового продукту та створення доданої вартості.

Разом з тим, імпорт аграрної продукції у I кварталі цього року також зріс на 56 млн дол. Збільшення відбулося за розділами: жири та олії тваринного або рослинного походження 2,5 раза; готові харчові продукти на 50% (зокрема в даному сегменті зріс імпорт цукру та кондитерських виробів з цукру у 2,2 раза, тютюну і промислових замінників тютюну на 2,7 раза).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору