Ужгородка

Новини Закарпаття

Верховна Рада проголосувала за підвищення податків для ФОП із 1 липня

Ухвалення цього закону є однією з умов нової програми МВФ

Парламент підтримав за основу урядовий законопроєкт # 8401 щодо скасування “2% податку ФОП” з першого липня 2023 року, зазначив перший заступник податкового комітету Ярослав Железняк.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Відповідне рішення підтримало 277 народних депутатів.

Законопроєкт, зокрема, передбачає скасування пільги зі сплати податку для 1-ї та 2-ї групи.

Також буде відновлено документальні перевірки та штрафні санкції за порушення використання РРО.

Ухвалення цього закону є однією з умов нової програми МВФ, акцентував нардеп.

Нагадаємо, з початком повномасштабної війни уряд впровадив ряд пільг для ФОПів: звільнили від сплати деяких податків, як от сплата ЄСВ та дозволив сплачувати 2% з обороту. Але дехто припинив свою підприємницьку діяльність через що виникла потреба у закритті ФОПу.

В Україні від початку повномасштабного вторгнення росії українці зареєстрували дистанційно рекордну кількість ФОПів. Йдеться про миттєве оформлення бізнесу через мобільний застосунок державних послуг “Дія”. Через застосунок новий бізнес оформили сукупно 114 тисяч громадян. Тоді як загалом у 2022 році зареєстровано більш ніж 140 тисяч ФОПів.

Відповідно до Закону України №1207-VII “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” здійснювати господарську діяльність дозволяється виключно після зміни податкової адреси. Зробити це можна онлайн — через портал “Дія”.

Підприємці зможуть відмовитися від виплат ЄСВ на період воєнного стану. Однак нарахування страхового стажу у цьому випадку також буде заморожено.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору