Ужгородка

Новини Закарпаття

Із третьої спроби: завод “Електронмаш” продали за 121 млн грн

У торгах взяли участь шість підприємців. Фінальна ставка на аукціоні зросла майже вдвічі

Київський завод “Електронмаш” був проданий за 121 мільйон гривень, повідомляє пресслужба Фонду державного майна України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Окрім переможної ставки, переможець повинен сплатити ПДВ – 24,2 млн гривень та понад 23 млн гривень боргів підприємства перед працівниками та держбюджетом.

Попри повітряну тривогу та ракетний обстріл, аукціон з приватизації заводу відбувся. Ще одна перевага електронних торгів на платформі Prozorro.Продажі – підприємці можуть змагатися за активи, перебуваючи в укриттях.

У торгах взяли участь шість підприємців. Фінальна ставка на аукціоні зросла майже вдвічі.

Переможець має 20 робочих днів на сплату вартості лота, зазначили у пресслужбі.

Нагадаємо, Фонд держмайна виставив на приватизаційний онлайн-аукціон єдиний майновий комплекс держпідприємства “Електронмаш” у 2021 році, стартова ціна – 66,7 млн грн.

19 квітня Фонд державного майна провів приватизаційний онлайн-аукціон з продажу Ізмаїльського винзаводу. Під час аукціону вартість винзаводу зросла в 11 разів (з 17,9 млн грн стартової ціни до 200 млн грн переможної). За право приватизації в торгах змагалися чотири учасники.

В планах Фонду держмайна на 2023 рік пошук приватних інвесторів для понад 28 спиртзаводів, які здатні випускати харчовий і технічний спирт, а також біоетанол. Також планується приватизувати п’ять комбінатів хлібопродуктів — Ніжинський, Новопокровський, Полтавський, Івано-Франківський та Неполоковецький.

У І кварталі 2023 року ФДМУ планує виставити на приватизаційні аукціони єдиний майновий комплекс (ЄМК) ДП “Крисківський спиртовий завод”, ЄМК ДП “Ніжинський комбінат хлібопродуктів” та ЄМК ДП “Попівський експериментальний завод”.

В Україні можуть зняти заборону на безоплатну приватизацію землі, але дозволять її не всім громадянам, а лише певному колу осіб. Йдеться про ВПО, а також про громадян, які втратили своє житло через війну.

Компанія “Укрдонінвест” бізнесмена Віталія Кропачова не заплатила за Білгород-Дністровський морський торговельний порт, який вона збиралась приватизувати. ТОВ “Укрдонінвест” на аукціоні запропонувало за порт 220 млн грн, але так і не перерахувало гроші. Термін для оплати сплинув 10 квітня. Фонд держмайна збирається знову виставити Білгород-Дністровський порт на новий аукціон – уже втретє.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору