Ужгородка

Новини Закарпаття

З початку року мовний омбудсмен отримав понад півтори тисячі звернень про порушення мовного закону

За 5 місяців 2023 року на адресу Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», йдеться на сайті Уповноваженого із захисту державної мови.

Так, 555 звернень стосуються відсутності української версії сайтів інтернет-магазинів та вебсайтів, через які здійснюється обслуговування споживачів, 287 звернень — порушень безпосередньо під час обслуговування, 108 – у сфері надання інформації про товари і послуги.

Також громадяни продовжують нарікати на недотримання вимог законодавства щодо мови інформації для загального ознайомлення. За 5 місяців 2023 року надійшло 240 звернень громадян щодо зовнішньої реклами та вивісок.

“Проблемним залишається дотримання законодавства про державну мову в освіті педагогічними та науково-педагогічними працівниками закладів дошкільної, загальної середньої та вищої освіти. З початку року до Уповноваженого надійшло 183 звернення громадян”, – йдеться у повідомленні.

Про порушення у сфері охорони здоров’я під час надання послуг у лікарнях, діагностичних центрах та сімейних амбулаторіях, а також отримання інформації від лабораторних центрів недержавною мовою повідомило 76 громадян.

106 звернень громадян стосувалися порушень мовного Закону в органах влади (законодавча, виконавча, судова), 37 – у сфері культури та 83 – у медіа.

Найбільше повідомлень про порушення законодавства про державну мову надійшло з міста Києва (598 звернень), Харківської (249), Одеської (221), Дніпропетровської (133), Київської (73), Миколаївської (32), Запорізької (31) та Львівської (25) областей.

20 звернень надійшло з Полтавської області, 17 – з Сумської, 16 – з Житомирської, по 14 – з Вінницької та Закарпатської областей, по 11 – з Чернігівської та Черкаської, по 10 – з Донецької та Кіровоградської, по 6 – з Херсонської, Хмельницької та Тернопільської, по 4 – з Волинської та Чернівецької та по 2 звернення – з Луганської та Івано-Франківської областей.

Нагадаємо, за 2022 рік уповноважений із захисту державної мови отримав 2846 звернень щодо порушення мовного закону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору