Ужгородка

Новини Закарпаття

Харківʼяни заснували равликову ферму під час війни

Харків’яни Юлія та Микола Герасименки заснували равликову ферму у дворі свого приватного будинку. Займатися бізнесом почали пів року тому, коли ворожа ракета знищила їхню автомайстерню, і сім’я залишилася без засобів до існування. В евакуації загорілися ідеєю розводити равликів, а повернувшись до Харкова купили перше поголів’я молюсків.

“Ще не встигли його облагородити, але все попереду. Ось наш маточник, ось цього равлика ми купили наприкінці березня, і з урахуванням умов — певна температура, певна вологість — він починає нести ікру”, — показує своє господарство співвласниця равликової ферми Юлія Герасименко.

Юлія Герасименко за освітою — педіатр. До війни про равликів вона нічого не знала, а зараз може розповідати про них годинами. За словами Юлії, коли купили перше маточне поголів’я пів року тому, вчитися довелося на ходу, повідомляє FREEДОМ.

“Близько двох тижнів необхідно равлику, щоб він прийшов до тями, адаптувався до нових умов і тоді тільки почне спаровуватися. Ось у нас він почав спаровуватися на третій день після пробудження. Для нас це такий стрес був, тому що ми нічого не встигали, бо тільки починаємо і фінансові можливості теж обмежені були”, — розповідає співвласниця равликової ферми.

Щоб створити новий бізнес з нуля, Микола, чоловік Юлії, продав машину. На самому початку вторгнення його СТО, яке він розвивав 17 років, було знищено ракетним ударом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору