Ужгородка

Новини Закарпаття

Євросоюз допоможе Україні з подоланням затоплення, внаслідок підриву Каховської ГЕС

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів верховному представнику Європейського Союзу із закордонних справ Жозепу Боррелю про підрив Каховської гідроелектростанції та про наслідки, які це має для людей і довкілля.

Головний дипломат ЄС заявив, що блок готовий надати допомогу, зокрема, гуманітарну, аби помʼякшити наслідки «цієї катастрофи, спричиненої росією».

Очільниця Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн уточнила, що ЄС допоможе Україні дренажними насосами, мобільними водоочисними станціями, човнами й пожежними рукавами.

“росія повинна буде розплатитися за військові злочини, скоєні в Україні. Руйнування дамби, кричуща атака на цивільну інфраструктуру, ставить під загрозу тисячі людей у Херсонській області. Європа мобілізує підтримку через наш механізм цивільного захисту”, – додала вона.

Нагадаємо, уранці 6 червня росія підірвала греблю Каховської ГЕС у Херсонській області, розпочалась евакуація мешканців із небезпечних районів. В “Укргідроенерго” повідомили, що ГЕС повністю зруйнована і не підлягає відновленню.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору