Ужгородка

Новини Закарпаття

В Україні розпочався сезон черешні: цінова пропозиція залишилася майже незмінною

Масово вийти на ринок виробники планують не раніше 10 червня

В Україні сезон продажу черешні розпочався без запізнень попри прохолодну та затяжну весну. На ринку з’явилися перші оптові партії ранньої черешні з українських господарств, передає EastFruit.

Пропозиція ягоди поки що ведеться виключно дрібним оптом за цінами 60-85 грн/кг ($1,64-2,32/кг), що фактично відповідає цінам на дані кісточкові на початку сезону минулого року.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Водночас масово вийти на ринок виробники планують не раніше 10 червня за умови, що погодні умови будуть сприятливими для дозрівання цих кісточкових.

Нараз чимало побоювань в українських садівників викликають рясні опади, які спостерігаються в більшості регіонів, що може негативно позначитися на якості ягоди. Нинішнього сезону погода вже підносила неприємні сюрпризи садівникам у вигляді заморозків у квітні та травні, внаслідок чого виробництво черешні в країні буде меншим, ніж очікувалося раніше.

Нагадаємо, раніше експерти прогнозували “космічні ціни” на черешню.  І зауважували, що чекати на зниження цін на черешню до кінця травня не варто. Річ у тому, що цьогоріч ранньої черешні в Україні майже не буде.

Завдяки новим технологіям генетичного редагування найближчим часом представлять сорти черешні без кісточок та стійкі до розтріскування та хвороб сорту цієї культури.

Україна перебуває серед лідерів зі створення нових сортів соковитої ягоди. Близько 500 нових сортів черешні створили за останні 30 років. Більш як 100 видів ягоди розробили українські селекціонери. За цим показником наша країна посідає перше місце у світі та значно випереджає США, Росію, Румунію, Канаду, Францію, Італію та Угорщину.

Анатолій Лаба, селекціонер, член Асоціації селекціонерів, помологів та садівників вирощує в селі Пільний Олексинець Хмельницької області гібриди кісточкових, у тому числі й чорну абрикосу.

Завдяки новим технологіям генетичного редагування найближчим часом представлять сорти черешні без кісточок та стійкі до розтріскування та хвороб сорту цієї культури.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору