“Домовилися з представниками Нацполу про один простий, але ефективний механізм. ТСК самостійно у двох-трьох областях шляхом контрольних закупівель зафіксує роботу нелегальних точок продажу. За результатами перевірки при виявленні контрафакту – керівник поліції області йде у відставку. Якщо не виявлено – на підвищення“, – написав Гетманцев.
Він також зазначив, що “персональна відповідальність – це те, чого не вистачає в роботі в цьому напрямку”.
За його словами, останнім часом помітного прогресу в боротьбі з нелегальним ринком сигарет не спостерігається.
“Чудові звіти про купу вилучених цигарок, порушені справи, виконану “роботу”. А нелегальні кіоски на місці, телеграм-канали працюють. Зрозуміло, що кожен телеграм-канал і кожен кіоск має своє прізвище. Прізвище правоохоронця, який закриває очі (навмисне чи ні) на крадіжку акцизу з бюджету”, – наголосив він.
Разом з тим, Гетманцев оцінив втрати держбюджету через несплату акцизу з нелегальних сигарет у 20 млрд грн на рік.
Голова ТСК, народний депутат Ярослав Железняк нагадав, що на минулому засіданні ТСК на спеціальному засіданні парламентського фінансового комітету, що відбулося у травні 2023 року, правоохоронним органам було передано списки понад 700 точок та онлайн-ресурсів, через які, за наявною у народних депутатів інформацією, здійснюється реалізація тютюнових виробів із порушенням закону.
Згідно з постановою засідання парламентського комітету, правоохоронні органи зобов’язані були провести рейди з перевірками і через місяць відзвітувати про виконану роботу перед парламентом.