Ужгородка

Новини Закарпаття

Вчені винайшли спосіб розпізнавати стать курчат у період інкубації яєць

Зокрема процес визначення статі яйця на ранніх стадіях інкубації без проникнення в яйце покращить добробут тварин

Згідно з оцінками промисловості, приблизно 7 мільярдів одноденних курчат щорічно утилізуються в усьому світі, оскільки вони непридатні для виробництва несучок. Практичний процес визначення статі яйця на ранніх стадіях інкубації без проникнення в яйце покращить добробут тварин, зменшить харчові відходи та пом’якшить вплив на навколишнє середовище. 

Вчені зі США пристосували вакуумні присоски для утримання яєць до визначення статі курчат ще на стадії 8-10-денного ембріона. Технологія працює на основі аналізу відмінностей летких органічних сполук, виділених яйцями з курчатами різної статі. Дослідження описали у журналі PLOS ONE.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Вчені звернули увагу на вакуумні присоски, якими захоплюють яйця при їх сортуванні й складанні, щоб маніпулювати одразу десятками. Позаяк через шкаралупу яйця, з якою контактує присосок, ембріоном виділяються леткі органічні речовини, дослідники припустили, що за профілем цих сполук можна визначити стать птахів на ранній стадії розвитку.

Науковці модифікували пристрій із вакуумними присосками, щоб він збирав речовини, виділені яйцем, для аналізу на склад летких органічних речовин.

Було проведено три окремі експерименти, щоб визначити оптимальні умови для збору даних, щоб відрізнити чоловічі ембріони від жіночих. Визначали оптимальний час екстрагування (2 хв), умови зберігання (короткий період інкубації під час зберігання яєць (SPIDES) на 8–10 добу інкубації), температуру відбору (37,5°С). Метод допоміг правильно відрізнити ембріони чоловічої статі від жіночої з точністю понад 80%.

Нагадаємо, проєкт німецьких науковців отримав назву Seleggt. Його головне завдання – припинити фізичну ліквідацію маленьких півнів.

Раніше повідомляли про американських фермерів, які створили автономного полільника бур’янів овочевих культур. Машина самостійно замість людини вириває бур’яни з корінням. Керує агрегатом оператор та частково служба з основного центру компанії. Новий гаджет має допомогти аграріям зекономити на гербіцидах та робочій силі.

Ізраїльський стартап MetoMotion зазначає, що безпілотна машина скорочує витрати на збирання врожаю на 50%; стартап прагне зібрати 8 мільйонів доларів для розширення виробництва. Компанія розробила першого робота зі штучним інтелектом для збору помідорів, який може скоротити потреби у робочій силі під час збирання врожаю приблизно на 90% та знизити виробничі витрати приблизно на 50%.

Швейцарська дослідницька компанія ETH Zurich за два роки досліджень розробила робота-збирача, який здатний замінити 3,5 працівника, збирає томати без пошкоджень.

Минулими роками впровадження інновацій у сільське господарство дало змогу коригувати способи обробки культур та інші процеси. Фермерові навіть не потрібно мати досвід, щоб використовувати технології та побачити, як вини змінюють відповідну діяльність, роблять її вигіднішою, ефективнішою, безпечнішою та простішою.

Вчені створили міні робота-фею для запилення рослин.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору