Ужгородка

Новини Закарпаття

У Румунії очікують на дефіцит цукру після заборони експорту з України

З жовтня 2022 по квітень 2023 року Румунія ввезла майже 85 тисяч тонн українського цукру, що у 26 разів більше проти аналогічного періоду минулого року

З 5 червня по 15 вересня Україна, котра перебуває в стані війни, забороняє експорт цукру, щоб забезпечити його споживання. Рішення уряду може призвести до його нестачі в найбільшого імпортера — Румунії, передає Observator News.

З жовтня 2022 по квітень 2023 року Румунія ввезла майже 85 тисяч тонн українського цукру, що у 26 разів більше проти аналогічного періоду минулого року. На румунський імпорт цукру з України припадає 30% загального обсягу його імпорту в Європейському Союзі.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Водночас площі посіву цукрових буряків у Румунії скоротилися у 2022 році на 54% порівняно з 2021 роком, а виробництво – на 64%.

Щобільше, нині в країні залишилися лише два цукрових заводи. Один із них, у місті Лудуш, в останні роки зазнав фінансових труднощів і був урятований на початку цього року.

Завдяки роботі двох цукрових заводів Румунія ледь могла покрити 35% кількості цукру, необхідного для внутрішнього споживання. Тож йому доведеться продовжувати імпорт.

У нас був дуже великий контракт на липень, 15 тисяч тонн, підписаний з Україною. Але виробник більше не зможе поставити цю кількість. Протягом двох місяців ми не зможемо бути присутніми з товаром. Покупці, безумовно, можуть очікувати підвищення цін на полицях. Товару дуже мало, – зазначила акціонерка заводу Міхаела Неагу.

Нагадаємо, українські експортери вже майже на 100% використали потенціал експорту цукру, який закладався в прогнозний баланс на 2022/23 МР, тому задля уникнення дефіциту цього продукту в літньо-осінній період уряд з 5 червня до 15 вересня запроваджує обмеження на його експорт.

До 15 вересня Кабінет Міністрів України своїм рішенням заборонив експорт цукру.

3 квітня 2023 року ф’ючерси на білий цукор на біржі ICE зросли до найвищого рівня за минулі 10 років. Травневий білий цукор LSUc1 піднявся до $643.

Раніше в USDA прогнозували, що в Україні у 2022/23 МР виробництво цукру становитиме 1,1 млн метричних тонн (ММТ), що на 23% менше проти попередньої оцінки.

Виробники цукру в Україні цьогоріч мають дві проблеми — війна та ціна на енергоносії.

У новому сезоні в Україні не буде дефіциту цукру наступного року, однак ціна на нього може зрости на 10-12%.

Цього року в Україні має збільшитися кількість працюючих цукрових заводів порівняно з 2022-м.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору