Ужгородка

Новини Закарпаття

Європейським фермерам стає невигідно вирощувати цукровий буряк – Укрцукор

У Європі ціни на цукор зросли на 61% проти минулого року. Причиною цього стало призупинення судом ЄС дії пільг на оброблене неонікотиноїдами насіння.

Про це повідомляє асоціація Укрцукор.

Фермери бурякового сектору можуть бути витіснені з бізнесу, якщо ЄС продовжить реалізацію своїх планів щодо скорочення використання пестицидів, оскільки втрата врожайності може знищити маржу фермерів.

Макс Шульман, заступник голови робочої групи з питань насіння в Copa-Cogeca, прокоментував: «Якщо не буде ефективних альтернатив захисту рослин, ланцюги постачань зруйнуються, що в кінцевому підсумку призведе до зникнення місцевої європейської продукції. Наслідки вже проявляються: 10% французьких фермерів вирішили припинити вирощувати буряк цього року, зокрема, через відсутність неонікотиноїдів».

Президент Австрійської асоціації виробників цукрових буряків Маркус Шьоберль додає, що вирощування цієї культури стане неможливим у багатьох регіонах Європи, якщо активні речовини будуть зникати і надалі. На його думку, Європейська комісія повинна обрати таку аграрну політику, яка підтримає стале виробництво місцевих продуктів харчування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору