Ужгородка

Новини Закарпаття

Зернова угода працює всього на 20% – заступник міністра

Зернова угода зараз працює на 20% від своєї пропускної спроможності, а через позицію російської сторони з кожним днем ситуація погіршується. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури України Юрій Васьков у коментарі “Інтерфакс-Україна“.

За його словами, представників Туреччини та ООН поінформовали про ситуацію. Через них продовжуються переговори. Юрій Васьков підкреслив, що зараз відсутнє підтвердження того, що ситуація з зерновою угодою може покращитися.

Щодо можливості транзиту російського аміаку, заступник міністра інфраструктури зазначив, що аміакопровід непрацездатний. Юрій Васьков повідомив, що окупанти двічі пошкодили об’єкт обстрілами протягом двох діб. Він додав, що лише спеціалісти зможуть сказати, коли вдасться відновити об’єкт, але для цього там має бути безпечно, щоб вони могли його оглянути.

У нас із 1 травня до сьогоднішнього дня інспекцію на вхід пройшли всього 43 судна. Відповідно в середньому з 1 травня Російська Федерація пропускає на інспекції трохи більше одного судна на добу. В очікуванні зараз 54 судна, деякі з них очікують інспекції понад три місяці. Порт Південний не працює повністю. Якщо говорити в цифрах, то ініціатива вже зараз працює менш ніж на 20% своєї нормальної пропускної здатності» – сказав Юрій Васьков.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору