Ужгородка

Новини Закарпаття

Австрія виділить €2 млн на розмінування в Україні

Після запеклих дебатів уряд Австрії оголосив про фінансування обладнання для розмінування в Україні на загальну суму €2 млн.

Про це повідомляє видання Ö24, пише epravda.com.ua.

Як повідомив канцлер Австрії Карл Негаммер, Австрія виділить €2 млн до Міжнародного трастового фонду (ITF). Гроші на обладнання для розмінування надійдуть з Іноземного фонду допомоги в надзвичайних ситуаціях МЗС Австрії.

«Все залишається як і раніше: жоден австрійський солдат не ступить на українську землю, доки вона є зоною бойових дій. Ми допоможемо з фінансовою підтримкою для розмінування».

Карл Негаммер – канцлер Австрії

Своєю чергою, віцеканцлер Австрії Вернер Коглер пояснив, що Австрія робить свій внесок у захист від небезпечних для життя вибухів мін і допомагає забезпечити, щоб українські діти знову могли відвідувати дитячі садки і школи.

Читайте також: Україна та Австрія підписали меморандум про взаєморозуміння у сфері навколишнього середовища

«І ми зміцнюємо продовольчу безпеку, даючи можливість фермерам знову обробляти свої поля».

Вернер Коглер – віцеканцлер Австрії

Нагадаємо, що раніше в Австрії виникли дебати з приводу виділення цих коштів. Міністерка оборони Австрії Клаудія Таннер виступала проти участі держави в розмінуванні України до завершення бойових дій, вважаючи це порушенням конституційного нейтралітету. Таннер вважала, що допомога в розмінуванні повинна надаватись лише після завершенні війни.

Проти будь-якої участі Австрії у допомозі Україні з розмінуванням виступили також в опозиційній ультраправій Австрійській партії свободи.

Натомість президент Австрії Александр Ван дер Беллен закликав до негайної допомоги Україні з гуманітарним розмінуванням.

Українська сторона раніше зверталась до Австрії з проханням допомогти в розмінуванні територій. Про це, серед іншого, казав і Володимир Зеленський під час звернення до депутатів нижньої палати австрійського парламенту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору