Ужгородка

Новини Закарпаття

На сході України відкрили нову газову свердловину

Свердловина дає країні додатково 230 тис. куб. м природного газу на добу

АТ “Укргазвидобування”, провідна компанія в газовій галузі України, заявила про успішне пробурювання та запуск нової свердловини на сході країни, повідомляє пресслужба компанії.

Так, “Укргазвидобування”, що входить до Групи Нафтогаз, пробурило і запустило в роботу ще одну потужну свердловину на сході України. Вона дає країні додатково 230 тис. куб. м природного газу на добу.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ми отримали цей результат на відкритому понад 45 років тому газовому родовищі, яке тривалий час вважали малоперспективним. Команда розробників Укргазвидобування, застосувавши оновлені підходи до інтерпретації даних, виявила додаткові запаси газу в надрах. Я дуже вдячний всім фахівцям, що долучились до цієї роботи, − зазначив очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов.

Надалі у планах компанії — буріння ще п’яти нових свердловин на цьому родовищі, щоб повністю розкрити його потенціал та досягти денного видобутку щонайменше 1 млн кубометрів газу. Ця подія стає важливою віхою у розвитку енергетичного сектору України та підвищення її енергетичної незалежності.

Довідка. Укргазвидобування — акціонерне товариство, державне підприємство, найбільша газовидобувна компанія у Центральній і Східній Європі. Займається пошуком та розвідкою родовищ нафти та газу, їх розробкою, а також видобутком, транспортуванням, переробкою вуглеводневої сировини та реалізацією нафтопродуктів.

Нагадаємо, Укргазвидобування пробурило нову свердловину в Харківській області, яка даватиме 140 тисяч кубометрів газу на добу.

У березні державні та приватні українські компанії зменшили видобуток природного газу на 15%. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв’ю ЕП.

Тоді ж ціни на природний газ в Європі досягли рекордного рівня, піднявшись на 60%. Ціна на природний газ в Європі досягла рекорду на тлі побоювання трейдерів, що його поставки можуть бути перервані через війну рф в Україні.

Будь-який український бізнес зможе отримати кредит під 0% під час війни та один місяць після війни, також буде запроваджено масштабну дерегуляцію. Про це повідомив у зверненні президент Володимир Зеленський. За його словами, уряд підготував розширення програми кредитування для підприємців на базі програми 5-7-9%.

Кабінет Міністрів ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до, зокрема, пального, пестицидів та агрохімікатів в умовах воєнного стану.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору