Ужгородка

Новини Закарпаття

В Україні сплеск попиту на зберігання зерна в рукавах

Імпорт рукавів практично зупинився. Єдиний виробник рукавів в Україні — компанія “Планета Пластик” — зазнала руйнувань заводу, тому рукавів не було протягом певного часу

За минулий рік зафіксовано приріст на 50-60% на полімерні рукави, а також послуги завантаження, зазначив директор компанії “Аркад Агро Сервіс” Денис Мадрига в інтерв’ю Kurkul.com.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нині кількість запитів збільшилася на 50-60%, але готовність клієнтів становить 20-30%.

Багато хто мав деякі сумніви щодо використання рукавів для зберігання зерна. До цього додалася тимчасова відсутність рукавів і неясність, чи будуть вони доступні, коли потрібно буде збирати зерно, — розповів Мадрига.

Імпорт рукавів практично зупинився. Єдиний виробник рукавів в Україні — компанія “Планета Пластик” — зазнала руйнувань заводу, тому рукавів не було протягом певного часу.

Читайте також: Експерти надали практичні рекомендації щодо правильного зберігання зерна у рукавах.

Оскільки минулого року українські аграрії здебільшого не мали можливості експорту та прийнятної ціни, їм довелось шукати альтернативу для продажу зернових «з коліс». Саме з цим пов’язують стрімке зростання інтересу до технології зберігання зерна за допомогою полімерних рукавів. Щоб забезпечити аграріїв відповідними рукавами, навіть прийняли державну програму.

Читайте також: Чи є вигідніша альтернатива полімерним рукавам для зберігання зерна – думка

Мадрига акцентував, що залишаються аграрії невпевнені в технології рукавів, але вони розуміють, що альтернативи їй немає.

Нагадаємо, у Конотопському районі Сумської області на базі діючого комплексу напільного зберігання встановили два силоси МСВУ 165.16 виробництва “ЛУБНИМАШ”. Кожен силос має об’єм одночасного зберігання 6 800 тонн, повідомляє пресслужба компанії.

Нині єдиний в Україні виробник полімерних рукавів для зберігання зерна “Планета Пластик” відновив виробничі лінії після руйнування та почали виготовляти рукава для зберігання зерна й тепличну плівку. Потужності підприємства знаходяться в Ірпені, тому у березні 2022 року опинилися під ворожим вогнем, про це повідомив директор підприємства Костянтин Ващенко.

Проєкт реалізується Мінагрополітики та ФАО за фінансової підтримки Канади, Японії та Minderoo Foundation на загальну суму 60,5 млн доларів США. За очікуваннями, ця допомога забезпечить 30% від загальнонаціональної потреби. Про проєкт було оголошено 28 вересня. Тоді у Міністерстві анонсували про старт реєстрації для отримання засобів тимчасового зберігання зерна (рукавів) місткістю 200 тонн.

Вартість зберігання зерна в рукавах в десятки разів менша, ніж вартість зберігання на елеваторі. Якщо на елеваторі цифри становлять — 1180 грн/т, то в полімерних рукавах — 16,6 грн/т на місяць.

Рентабельність зберігання зерна в рукавах протягом перших трьох місяців становить 10%. Якщо ж зберігати зерно в такий спосіб довше, то з кожним наступним місяцем рентабельність зростає на 20-25%.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору