Ужгородка

Новини Закарпаття

У травні Дунайські порти встановили абсолютний рекорд вантажоперевалки

Розвиток портів Дунайського кластеру в пріоритеті європейських партнерів

У травні Дунайські порти перевантажили 3 млн т продукції, що є абсолютним рекордом для портів цього регіону, зазначає пресслужба Адміністрації морських портів України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Вже зараз відомі світові компанії інвестують у розвиток портових потужностей та флоту на Дунаї, що дозволяє постійно збільшувати обсяг експорту та імпорту продукції. Цього місяця державні та приватні стивідорні компанії оновили свої історичні рекорди, — заявив глава підприємства Юрій Литвин.

Розвиток портів Дунайського кластеру в пріоритеті європейських партнерів — Єврокомісія та Дунайська комісія у співробітництві з адміністрацією Нижнього Дунаю, Міністерство транспорту Румунії опікуються проблемою збільшення пропускної спроможності Сулінського каналу, адже від цього також залежить продуктивна робота портів Дунайського регіону.

Нагадаємо, голова ДП “Адміністрація морських портів України” Юрій Литвин під час робочої поїздки у порти Ізмаїл і Рені повідомив, що у 2022 році в Дунайські порти було інвестовано 15 млн доларів.

В Адміністрації морських портів України зауважили, що головною проблемою утворення черги з суден залишається деструктивна позиція рф у проходженні інспекцій у Спільному координаційному центрі.

Група компаній Risoil повністю запустила двосторонній пірс у порту “Чорноморськ”.

У перші місяці повномасштабного вторгнення єдиним морським шляхом, який з’єднував Україну зі світом, був Сулінський канал — головна судноплавна протока гирла Дунаю в Румунії. Однак його пропускна здатність була вкрай низька — у середньому до трьох суден на добу проходить до наших портів. Після звільнення острова Зміїний вдалося відкрити для проходу суден гирло Бистре, яке розташоване вже в акваторії України. Це дозволило збільшити пропускну здатність дунайських портів у 3 рази — до 9 суден на добу.

За інформацією фонду, після початку війни порт був заблокований. Проте вже 1 квітня він відновив роботу. З того часу порт перевалив на експорт 153 тис. т зерна. Крім того, він обробляє імпортні вантажі, наприклад, сіль та рис. Загалом з 1 квітня порт перевалив 58,3 тис. т імпортних споживчих товарів.

За січень-вересень 2022 р. “Усть-Дунайськ” отримав 848 тис. грн чистого прибутку. За січень-листопад він сплатив понад 9 млн грн податків до бюджетів усіх рівнів.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору