Ужгородка

Новини Закарпаття

Через підрив Каховської ГЕС під загрозою урожай в трьох областях – Гайду

Сільськогосподарські підприємства Херсонської, Запорізької та Дніпропетровської областей часто страждають від посухи, і обміління водосховища загрожує посівам загибеллю

Голова комітету Верховної ради з аграрної та земельної політики Олександр Гайду заявив, що підрив Каховської ГЕС та обміління Каховського водосховища ставить під удар сільськогосподарські угіддя у трьох областях України, для зрошення яких брали воду з водосховища, передає пресслужба Верховної ради.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Сільськогосподарські підприємства Херсонської, Запорізької та Дніпропетровської областей, розташовані навколо водосховища, часто страждають від посухи, і обміління водосховища загрожує посівам загибеллю.

Підрив Каховської ГЕС – це терористичний акт, який ставить під загрозу світову продовольчу безпеку. Наслідки вже дуже суттєві для наших аграріїв, оскільки зрошувати землі у трьох регіонах, які залежать від Каховської ГЕС, зараз неможливо. Ці регіони постачають наше продовольство усьому світу, – зазначив Гайду.

За словами очільника комітету, Україна виконує свої зобов’язання, як гарант глобальної продовольчої безпеки, постачаючи продовольство в ті країни, які його потребують. Проте росія постійно створює нові загрози, аби посилити голод у світі.

Як відомо, вночі 6 червня о 02:50 російські терористи здійснили внутрішній підрив конструкцій Каховської ГЕС. У зоні підтоплення близько 80 населених пунктів. Каховську ГЕС повністю зруйновано, відновити її неможливо.

Підрив Каховської ГЕС росіянами — це удар по глобальній продовольчій безпеці, яку ворог хоче знищити. Ця катастрофа вплине на систему зрошення на Півдні України, зазначив голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Перевантажувальний термінал компанії “Нібулон” (філія Козацька), що розташований на території селища Козацьке Херсонської області, опинився під водою внаслідок руйнування греблі Каховської гідроелектростанції.

6 червня біржові котирування на пшеницю поповзли уверх, поінформував віцепрезидент з економічної освіти, доцент Київської школи економіки Олег Нів’євський

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору