Ужгородка

Новини Закарпаття

З початку року на підтримку українських аграріїв скерували 238 млн грн

Зокрема, понад 194 млн гривень отримали 63 агропідприємства на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства

Понад 6,7 мільйона гривень виплатили ще 4 фермерським господарствам на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства у межах урядової грантової програми з підтримки малого та середнього бізнесу.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Загалом від початку 2023 року виплачено 238 млн гривень державної підтримки 71 господарству. Зокрема, понад 194 млн гривень отримали 63 агропідприємства на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства, ще понад 44 млн гривень – 8 господарств на теплиці.

Довідка. Урядова грантова програма передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг – можливість для кожного бажаючого створити чи розвивати власний бізнес за напрямками “Своя справа”, “Свій сад”, “Своя теплиця”, “Новий рівень”. З початку дії програми вже виплачено майже 290 млн гривень 82 суб’єктам господарювання.

Нагадаємо, у 2022 році аграрії отримали 95,5 млрд грн кредитів. За програмою державних гарантій у розмірі 80% – 24 млрд 722 млн грн.

Кабінет Міністрів додав шипшину та мигдаль до переліку плодово-ягідних культур, на посадку яких можна отримати грант за державною програмою для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, повідомив постійний представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.

У 2023 році станом на 1 травня понад 5 тисяч фермерських господарств вже скористалися програмами кредитування на загальну суму у понад 26 мільярдів гривень. Майже чотири тисячі господарств отримали більш як 14 мільярдів гривень за державною програмою “Доступні кредити 5-7-9”

Агровиробники зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів на онлайн-платформі Державний аграрний реєстр.

Як відомо, Постановою КМУ № 916 від 29 липня 2022 року  пролонговано з 6 місяців до 12 місяців кредити за ставкою 0 % річних, які надавалися під посівну кампанію.

У 2023 році в державному бюджеті не закладено коштів на підтримку аграрного сектору. Натомість держава пропонує аграріям гранти, кредити та компенсації.

Від початку повномасштабного вторгнення в Україні знищили чимало великих розплідників. Через це українські садівники вже відчувають гострий дефіцит садивного матеріалу плодових, зазначив голова асоціації Укрсадпром Олександр Матвієць.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору